ПЛАКАТНІ ПРОЄКТИ СТУДЕНТІВ КУК & КНУКІМ ДО 30-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Із нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України студенти факультету дизайну і реклами КНУКіМ і КУК експонували плакатні проєкти під час акції «Народжені Карпатами».

Метою заходу є повернути історичну пам’ять, інвентаризувати культурний шар карпатського простору, виявити специфіку особистісного представництва регіону і його вплив на життя країни в цілому.

Виставку зорганізували на Івано-Франківщині у місті Калуш, залучивши талановитих митців до співпраці, серед яких не лише студенти КНУКіМ і КУК, а також їхні наставники, члени Секції плаката і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ).

Роботи було створено в межах дисциплін «Дизайн-проєктування» і «Дизайн друкованих видань». Учасники намагались графічно зобразити постаті видатних особистостей, явища, події, пов’язані з Карпатським краєм.

Над проєктом до 30-річчя Незалежності працювали: Наталія Авраменко, Андрій Будник, Оксана Будник, Ганна Голубнича, Юлія Єфремова, Лариса Жуніна, Ілона Іщук, Марія Кравець, Дмитро Кривенцов, Альона Малиновська, Тетяна Миронюк, Любомир Мулярчук, Руслан Рабенко, Олександр Савчук, Віталій Смерека, Оксана Чуєва, Анастасія Шевчук, Олександра Шудрук.

Як наголосив куратор проєкту Андрій Будник – заслужений художник України, голова секції плакату і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри графічного дизайну факультету дизайну і реклами КНУКіМ, лауреат премії ім. Георгія Нарбута, створюючи графічний аркуш про Квітку Цісик, Миколу Сеньковського або Богдана Весоловського кожен студент, особливо зі Східної чи Південно-Східної України, відкривав для себе цілий світ західного регіону своєї ж держави, про який навіть не здогадувався. «Це і є єднання країни, не за допомогою лозунгів, а фактичне, органічне єднання, засноване на взаємозбагаченні, мові, культурі, спільній ідентичності і мистецькій спадщині».

Варто зазначити, що намаганнями молодих дизайнерів КНУКіМ і КУК плакат наповнився новими змістами, реагуючи на виклики часу, інтегруючись до європейського простору і виконуючи важливу соціальну місію. Протягом чотирьох років (2016-2019) у середмісті Івано-Франківська з успіхом виставлялися плакати студентів КНУКіМ і КУК в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір» / «Carpathian Space». Належним чином була оцінена демонстрація збірної колекції плакатного проєкту «Народжені Карпатами – І, ІІ» за два роки (2016, 2017) у київській галереї КОНСХУ «Митець», де до схвальних рекомендацій вибагливої столичної публіки долучилися позитивним суспільним розголосом телебачення, радіо, преса, інтернет-видання. Мандрує проєкт і Україною – так, 2018 року плакатний вернісаж на Днях українського дизайну відбувся у м. Черкаси. Тож, плакат «приречений» на масового глядача, він постійно оновлює свої форми звернення до публіки, намагаючись йти в ногу з часом.

Поточна виставка стала сьомою у мистецькій біографії плакатного проєкту і збіглась із святкуванням 30-ї річниці Незалежності України. Експозиція триватиме чотири тижні у «Музейно-виставковому центрі Калуської міської ради».

Не менш знаковою мистецькою подією став столичний вернісаж ювілейної Всеукраїнської виставки до 30-річчя Незалежності України, на якому в Центральному будинку художника Національної спілки художників України було представлено плакатний проєкт «Миколайчук-80» від молоді і викладачів КНУКіМ і КУК. Серед авторів оригінальних творів – куратор заходу, заслужений художник України, старший викладач кафедри графічного дизайну, кандидат мистецтвознавства Андрій Вікторович Будник старший викладач кафедри графічного дизайну Оксана Володимирівна Чуєва, успішні випускники, а зараз молоді дизайнери Яна Гальчук і Дмитро Кривенцов.

Нагадаємо, 16 червня 2021 року (згідно з Постановою Верховної Ради про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році) з нагоди 80 років із дня народження кіноактора, драматурга, кінорежисера Івана Миколайчука (1941-1987), у науковій бібліотеці Університету культури було відкрито віртуальну виставку, присвячену пам’ятній даті. Але наразі творчі роботи з КНУКіМ і КУК «розвіруталізувалися» і демонструються в гарному оформленні на престижній київській локації.