Антоніна Макарчук: на шляху до мрії

На факультеті кіно і телебачення відбулась творча зустріч студентів з українською акторкою театру та кіно Антоніною Макарчук.

У 4 роки Антоніна зіграла свою першу роль – грузинського хлопчика у п’єсі Бертольда Брехта «Кавказьке крейдяне коло». Також знімалась в рекламі, грала в театрі. А у 2004 році дебютувала у військовій драмі «Другий фронт».

На зустрічі актриса розповіла молоді про свої роботи в кіно, підготовку до ролей та становлення в кар’єрі.

«Я з дитинства поставила собі мету і впевнено йшла до неї. До своїх 15 років уже освоїла багато речей: закінчила музичну школу, добре співала, мала розряд з кінного спорту, вміла стріляти, займалась рукопашним боєм, різними видами танцю. І в майбутньому це неабияк знадобилось та допомогло мені в кіно», – поділилась Антоніна Макарчук.

Акторка зауважила, що у молодого покоління зараз безліч можливостей, аби досягти поставлених цілей та успіху: «Ви маєте бути готові, коли до вас прийде той самий шанс. Ніхто вами не буде займатись, ви самі готуєте і продумуєте ролі. Не режисер буде в кадрі, а ви!».

Спікерка порадила студентам розвивати у собі якості, навіть яких немає. «Якщо не достатньо сильні – варто прагнути і ставати сильнішими, бракує самоорганізації – до ваших послуг технології раціонального керування часом. Потрібно вбирати безліч інформації, багато читати, самовдосконалюватись. І якщо вже почали чимось займатись, ставтесь до цього серйозно.

Я отримувала чимало критики на свою адресу. Кожна роль, режисери, колеги та конкуренти зробили мене такою, якою я є зараз. Це сформувало мене і не зупинило на шляху до мрії», – сказала акторка і додала, що завжди ретельно готується до ролі – створює збірний образ, вкладаючи власну неповторну органіку, аби позбутись штампів і не бути схожою ні на кого.

«Визначте складові акторської професії. І ви побачите, що психологія займає важливе місце. Аби ви могли добре розібратись у характері персонажа, якого вирішили зіграти – приділяйте увагу і людській психології», – прозвучала цінна порада майбутнім акторам кіно.

«Треба вміти грати 30 дублів підряд, перелаштовуватись тут і зараз, зі сліз на сміх, радість і знову на сум – це все робота актора», – акцентувала фахівчиня.

Цікава та повчальна творча зустріч з Антоніною Макарчук надихнула студентів факультету кіно і телебачення більш впевнено йти до мети, розвиватись і самовдосконалюватись, аби стати кращими у своїй професії.