Ars longa, bellum temporale est! Мистецтво вічне, війна тимчасова!

Трагедія війни – в епіцентрі українського мистецтва графічного дизайну. Його творці – молоді патріоти – студенти факультету дизайну і реклами КУК та КНУКіМ, які попри воєнний стан і життєві обставини створили плакати та експонували їх у столичній галереї «Митець».

Плакатна виставка, котру назвали символічно «На сніданок була війна», стала галерейно-музейною подією, згуртувавши небайдужих поціновувачів. Власні твори в експозиції представили талановиті митці: Антоненко Анастасія, Болбас Володимир, Бухарська Анастасія, Володько Вікторія, Головко Ірина, Гунько Єлизавета, Карєєв Кирило, Кіптіла Інна, Лагута Валентина, Ломко Ольга, Люшня Ярослав, Микитенко Микола, Мусієнко Катерина, Перепелиця Марина, Попова Марія, Пошабля Олександра, Рабенко Руслан, Рубленко Оксана, Трохимчук Юлія, Щавінська Яна, Y A D S U N.

«Усі наші студенти, хто мав технічну можливість, створювали патріотичні плакати. Ті, хто мав обмежений доступ до комп’ютерних засобів, планшетів і графічних редакторів, стежили за актуальним контентом у соцмережах, формулювали тематику, складали слогани, підбирали референси», – розповів про творчий процес студентів-дизайнерів співкуратор експозиції, голова секції плакату КО НСХУ, заслужений художник України та педагог Андрій Будник.

У графічних творах молоді дизайнери відобразили героїзм воїнів Збройних Сил України, варварство, ницість і підступність війск загарбників, запит на підтримку світової спільноти і країн НАТО, захист пам’яток культури, позитивні і негативні персоналії війни.

Плакати були експоновані не лише у друкованому, але й у цифровому форматі, аби всі охочі мали змогу поширити їх у соцмережах і продублювати контент на інших електронних ресурсах. Результати не змусили себе чекати: Національна спілка художників України презентувала студентські плакати на своїх профілях у Facebook та Instagram, отримавши схвальні відгуки з-за кордону і навіть з окупованих територій України. Позаяк плакатні проєкти майоріли і на мітингах та акціях-протестах по всьому світу.

Щоб побачити виставку у друкованому форматі, не обов’язково заходити до артгалереї, адже плакати розмістили й на вікнах, тож з експозицією можна ознайомитись і з вулиці (вул. Велика Васильківська, 12), до речі, цілодобово та безкоштовно.

«Дякуюємо вам за дивовижну виставку, дорогі наші хлопці та дівчата! Ви – кращі. Так тримати – назад не відступати!» – висловлювали вдячність студентам відвідувачі галереї.

Варто наголосити, що творча молодь КУК і КНУКіМ гідно стверджує власні патріотичні позиції, реалізуючи численні проєкти, і допоки триває війна, вірні та хоробрі сини й доньки будуть продовжувати боронити Свободу і Незалежність України на фронті культури і мистецтва.