Давіде Ла Чечіліа: Ви маєте розвивати в собі пристрасть до дипломатії

У межах курсу відкритих лекцій «Культурна дипломатія» з ініціативи департаменту міжнародного співробітництва та завідувача кафедри міжнародних відносин, доктора політичних наук, професора Інни Костирі на факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

Тема дипломатичного спілкування – «Україна – Італія: двосторонні відносини».

Молодь зустріла високоповажного гостя, за українською традицією, з хлібом-сіллю на вишитому рушникові та рясними аплодисментами.

Надзвичайний і Повноважний Посол розпочав свою доповідь із того, що дипломатичні відносини між Італією та Україною є надзвичайно важливими для обох країн. Плідна співпраця триває вже багато років, особливо в економічній і культурних сферах.

«Між країнами налагоджені торгівельні відносини, Італія займає 2 місце з експорту в Україну. Але, на жаль, Італія не вкладає великих інвестицій в Україну. Це завдання нового уряду, президента. Головна проблема – як це зробити», – підкреслив спікер.

У цьому напрямі, за словами Давіде Ла Чечіліа, посольство планує провести бізнес-форум, учасниками якого стануть три європейські країни, де будуть обговорювати взаємовигідні колаборації.

До речі, як зазначив пан Посол, в Італії є велика українська спільнота.

Щодо розвитку взаємовідносин у культурній сфері, робота в цьому напрямі триває постійно. Наприклад, у 2012 році «Торгово-Промисловою Палатою Італії в Україні» були започатковані «Дні Італії в Україні». В рамках проєкту пройшли виставки картин сучасних італійських художників у Львові та Києві. «Дні Італії в Україні-2013» також були насичені низкою заходів. Відбулась виставка досконалостей італійського походження. Під час «Днів Італії в Україні-2014» відбулась презентація проєкту FoodItalia. Його основна мета полягала у збільшенні експорту якісних італійських товарів, промоції бренду «Зроблено в Італії» (Made in Italy) та боротьбі з контрабандою і підробкою італійських продуктів харчування. Завдяки проєкту, виробники італійської продукції, для якої характерна висока якість, змогли приїхати до України і продемонструвати свої товари.

Також в Італії щорічно влаштовуються «Дні України в Римі» та фестиваль української народної творчості «Гілка калини».

У кінці листопада цьогоріч буде проведений тиждень італійської пісні, на який Давіде Ла Чечіліа запросив усіх присутніх. Крім того, пан Посол розповів про організацію виставок італійських художників, переклад та видання українською мовою творів італійських авторів.

Спікер наголосив, що існує багато соціально-культурних програм міжнародного обміну студентами: такі, як «Еразмус+», Global UGRAD, ZRFA. Вони спрямовані на підтримку талановитих студентів з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій європейських держав.

Окрему увагу під час спілкування зі студентами пан Ла Чечіліа приділив особливостям дипломатичної служби, її основним функціям і завданням. Він зауважив, що для успішної кар’єри міжнародника потрібно розвивати в собі пристрасть до дипломатії. До того ж, на його думку, однією з найважливіших складових професійного забезпечення міжнародних відносин є знання дипломатичного протоколу та етикету.

«Грамотне володіння правилами і нормами сучасного дипломатичного та ділового протоколу підвищує престиж не лише дипломатичного або економічного відомства, але й держави в цілому», – зазначив пан Посол.

Також потрібно добре вивчати і знати історію держави, в якій працюєш, її традиції, культуру, мову. Слідкувати за інформацією, подіями, що відбуваються в країні та світі, читати історичні книги, міжнародні газети, особливо уважно переглядати першу сторінку, де анонсується найрезонансніша інформація, для прикладу гість назвав «Нью-Йорк таймс».

Михайло Поплавський від імені студентської молоді подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа за візит, цінні поради, змістовну та цікаву розповідь про сучасну дипломатію і подарував вишиванку – український національний оберіг.