До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Будь-яка подія країни і навіть трагічна завжди захоплює художників, скульпторів, дизайнерів-графіків, які втілюють власні емоції у дивовижних малюнках, постатях, плакатних проєктах, різноманітних мистецьких перформансах.

Не обійшли увагою митці і 35-у річницю Чорнобильської катастрофи, з нагоди якої відбулось Міжнародне трієнале екоплакату 4th Block!

«4-й Блок» – це представницька міжнародна імпреза, що майже 30 років мовою дизайну змінює ставлення людей до навколишнього світу і до себе.

Експозиція складається з 950 плакатів, які представили 53 країни світу, об’єднані за чотирма номінаціями: Екологічна свідомість, Ізоляція, Анімаційний плакат, Чорнобиль-Фукусіма: 35-10, Худпром100 / Навчитись змінювати.

Креативні проєкти 9-ти студенток факультету дизайну і реклами також потрапили до Long list ХІ Міжнародного трієнале екоплакату 4th Block! Вагомий фаховий успіх можуть записати до свого активу студентки І-го та ІІ-го курсів: Анастасія Бухарська (ДХМг-29), Валентина Лагута (ДХМг-19), Анастасія Могиленко (ДХМг-29), Дана Орро (ДХМг-20), Оксана Рубленко (ДХМг-19) (2-а твори), Юлія Трохимчук (ДХМг-19) (2-а твори).

Чорно-білі та яскраві кольори плакатів символічно відтворюють трагічний чорнобильський вибух 1986-го і сучасність, розділяють історію країни й життя людей на до і після, показують згубні наслідки катастрофи. Окремі проєкти спрямовані на захист навколишнього середовища сьогодення, вони створені під гаслом «Stop killing nature» (ПРИПИНІТЬ ЗНИЩУВАТИ ПРИРОДУ).

Завідувачка кафедри графічного дизайну Наталя Удріс відзначила оригінальність творів студентської молоді й акцентувала на важливості долучення до соціально значущих проєктів.

«Участь наших студентів у такому видатному заході, що має багаторічну історію, свідчить не лише про високий професійний рівень підготовки майбутніх фахівців, але й про формування у них особистісних якостей. Графічний дизайнер обов’язково повинен мати власну громадську позицію, брати участь у соціальних проєктах суспільства, перейматися актуальними проблемами та доносити їх мовою дизайну до широкого кола людей», – наголосила Наталя Сергіївна.

Згодом плакатні проєкти студенток, присвячені 35-ій річниці Чорнобильської катастрофи, можна буде побачити у міжнародному каталозі трієнале!