«Енологія і еногастрономія. Сучасні тенденції»

enolog-01

На Кафедрі готельно-ресторанного бізнесу Київського університету культури започаткували новий спецпроект, присвячений сучасним тенденціям енології та еногастрономії.

enolog-02

enolog-02

Перша частина проекту – лекція-дискусія відбулась на тему культури споживання вина і сиру.

Вступне слово на початку промовив ректор Київського університету культури Володимир Пилипів: «Сьогодні у нас є унікальна можливість доторкнутися до високої культури мистецтва енології та еногастрономії. Для студентів є надзвичайно важливим вивчати не тільки теорію, а й практику. Тому, завдяки нашим партнерам, ми започаткували чудовий проект у сфері підготовки фахівців готельно-ресторанної справи».

Для проведення першої частини заходу запросили представника мережі атмосферних магазинів «Сирне королівство», автора проекту і сирного сомельє Дениса Пріймягі та представника Торгового дому «Вина світу», сомельє Євгена Хміля.

enolog-04

enolog-04

enolog-04

Також на події були запрошені гості – відомі ресторатори, шеф-кухарі і сомельє: шеф-кухар ресторану «Whisky Corner» Олексій Повторейко; директор ресторану «Велюр» Сергій Вакальчук, шеф-кухар Анна Сімоненко, сомельє Віктор Ксенофонтов; директор ресторану «COIN» Діана Шикита, шеф-кухар Руслан Борисов; представники готелю «Ramada Encore Kiev» та Premier Hotel Rus.

Питання, які було розглянуто на лекції-дискусії:

  1. Енологія і еногастрономія в Україні;
  2. Ознайомлення з асортиментом вин представників «Вина світу»;
  3. Ознайомлення з асортиментом і характеристика сирів «Сирного королівства»;
  4. Культура споживання вина і сиру.

Тож у першій частині заходу сомельє Євген Хміль повідав студентській молоді, що батьківщинами виноробства вважаються Грузія та Вірменія, розповів про древній метод приготування вина, а також дав коротку характеристику різним винам країн світу.

enolog-01

Сирний сомельє Денис Пріймягі зосередив увагу аудиторії на ідеальному поєднанні сиру та вина. Він зауважив, що є декілька тисяч різноманітних видів сирів і подібної кількості сортів не існує в жодного продукту. Сир – це натуральний, корисний і здоровий продукт. Є 2 золоті правила його поєднання з вином: перше – повинен бути баланс між сиром та вином (чим ніжніше, м’якше та молодше вино, тим ніжніше, м’якше та молодше має бути сир, і навпаки); друге – обидва продукти мають бути з одного регіону.

«Шукайте нові смаки. Експериментуйте. Поєднуйте непоєднуване», – сказав сомельє.

enolog-01

Михайло Поплавський засвідчив свою повагу і висловив подяку гостям, які брали участь у заході, та поздоровив усіх присутніх із масштабною подією.

enolog-02

enolog-02

«Університет культури готує висококваліфікованих фахівців готельно-ресторанного бізнесу вже багато років. Випускники кафедри високо цінуються як в Україні, так і за її межами. Професіоналізм, комунікабельність та здатність прийняти рішення у кризових ситуаціях – саме такі риси притаманні нашим студентам та випускникам. Бажаю побільше подібних змістовних спеціалізованих проектів. Зичу вам щастя, здоров’я, оптимізму і віри в завтрашній день», – зазначив Михайло Поплавський.

Друга частина заходу складалася із презентації-дегустації винної та гастрономічної продукції, де було детально розглянуто енологію, характеристику винного асортименту, загальні правила винного етикету. Також відбулась презентація вина та його дегустація.

enolog-04

enolog-04

enolog-04

Щодо еногастрономії, то тут було проаналізовано правила споживання вина й сиру, основні групи сирів світу, технології виробництва сирів і кращі світові марки сирів.

enolog-01

Завдяки спеціалізованому проекту, студенти Кафедри готельно-ресторанного бізнесу Університету культури дізналися основні принципи та правила поєднання вина і сиру, навчились розрізняти вина світу та види сирів, а також мали змогу перевірити теорію практикою, в чому їм допомогли професійні сомельє.