На Кафедрі готельно-ресторанного бізнесу Київського університету культури започаткували новий спецпроект, присвячений сучасним тенденціям енології та еногастрономії.
Перша частина проекту – лекція-дискусія відбулась на тему культури споживання вина і сиру.
Вступне слово на початку промовив ректор Київського університету культури Володимир Пилипів: «Сьогодні у нас є унікальна можливість доторкнутися до високої культури мистецтва енології та еногастрономії. Для студентів є надзвичайно важливим вивчати не тільки теорію, а й практику. Тому, завдяки нашим партнерам, ми започаткували чудовий проект у сфері підготовки фахівців готельно-ресторанної справи».
Для проведення першої частини заходу запросили представника мережі атмосферних магазинів «Сирне королівство», автора проекту і сирного сомельє Дениса Пріймягі та представника Торгового дому «Вина світу», сомельє Євгена Хміля.
Також на події були запрошені гості – відомі ресторатори, шеф-кухарі і сомельє: шеф-кухар ресторану «Whisky Corner» Олексій Повторейко; директор ресторану «Велюр» Сергій Вакальчук, шеф-кухар Анна Сімоненко, сомельє Віктор Ксенофонтов; директор ресторану «COIN» Діана Шикита, шеф-кухар Руслан Борисов; представники готелю «Ramada Encore Kiev» та Premier Hotel Rus.
Питання, які було розглянуто на лекції-дискусії:
- Енологія і еногастрономія в Україні;
- Ознайомлення з асортиментом вин представників «Вина світу»;
- Ознайомлення з асортиментом і характеристика сирів «Сирного королівства»;
- Культура споживання вина і сиру.
Тож у першій частині заходу сомельє Євген Хміль повідав студентській молоді, що батьківщинами виноробства вважаються Грузія та Вірменія, розповів про древній метод приготування вина, а також дав коротку характеристику різним винам країн світу.
Сирний сомельє Денис Пріймягі зосередив увагу аудиторії на ідеальному поєднанні сиру та вина. Він зауважив, що є декілька тисяч різноманітних видів сирів і подібної кількості сортів не існує в жодного продукту. Сир – це натуральний, корисний і здоровий продукт. Є 2 золоті правила його поєднання з вином: перше – повинен бути баланс між сиром та вином (чим ніжніше, м’якше та молодше вино, тим ніжніше, м’якше та молодше має бути сир, і навпаки); друге – обидва продукти мають бути з одного регіону.
«Шукайте нові смаки. Експериментуйте. Поєднуйте непоєднуване», – сказав сомельє.
Михайло Поплавський засвідчив свою повагу і висловив подяку гостям, які брали участь у заході, та поздоровив усіх присутніх із масштабною подією.
«Університет культури готує висококваліфікованих фахівців готельно-ресторанного бізнесу вже багато років. Випускники кафедри високо цінуються як в Україні, так і за її межами. Професіоналізм, комунікабельність та здатність прийняти рішення у кризових ситуаціях – саме такі риси притаманні нашим студентам та випускникам. Бажаю побільше подібних змістовних спеціалізованих проектів. Зичу вам щастя, здоров’я, оптимізму і віри в завтрашній день», – зазначив Михайло Поплавський.
Друга частина заходу складалася із презентації-дегустації винної та гастрономічної продукції, де було детально розглянуто енологію, характеристику винного асортименту, загальні правила винного етикету. Також відбулась презентація вина та його дегустація.
Щодо еногастрономії, то тут було проаналізовано правила споживання вина й сиру, основні групи сирів світу, технології виробництва сирів і кращі світові марки сирів.
Завдяки спеціалізованому проекту, студенти Кафедри готельно-ресторанного бізнесу Університету культури дізналися основні принципи та правила поєднання вина і сиру, навчились розрізняти вина світу та види сирів, а також мали змогу перевірити теорію практикою, в чому їм допомогли професійні сомельє.