«Фанкі-шоу» від Театру-кабаре «Buffet», або Підемо у Тік-Ток!

Театр-кабаре «Buffet» кафедри мистецтв Університету культури підкорив культурну столицю України.

У місті Лева талановиті актори вкотре взяли участь у Міжнародному фестивалі вуличних театрів «Золотий лев» і представили оригінальне «Фанкі-шоу». Масштабне феєричне дійство з демонстрацією спектаклів відбувалось у Дворику Львівської Ратуші, на площі перед Центром культури ім. О. Довженка та національним вишем ім. І. Франка. (Безумовно, із дотриманням карантинних норм!)

Розважальна програма столичного Театру-кабаре «Buffet» складалась із скетчів, пісенних і танцювальних номерів, пародій, створених в жанрі ексцентрики та буффонади. У «Фанкі-шоу» актори яскраво втілили образи реальних людей, неординарних і талановитих, які своїми буденними справами створюють неповторну сучасність, і все довкола стає більш цікавим, добрим, веселим, сповненим неймовірних подій.

«Buffet» є учасником і лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів театрального й естрадного мистецтв: СТЕМ «Шалантух» (м. Рівне), Міжнародного фестивалю вуличних театрів «Золотий лев» (м. Львів), Міжнародного фестивалю клоунів і мімів «Комедіада» (м. Одеса), Міжнародного фестивалю пластичного театру «Без зайвих слів» (м. Київ) та інших.

Очолює креативну команду акторів заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри мистецтв Університету культури Світлана Деркач. «Теми, які «Buffet» висвітлює в постановках, охоплюють широкий спектр емоцій і світовідчуттів. «Фанкі-шоу» – це ексцентричний погляд як на звичайні психологічно-побутові проблеми, соціальні ролі наших сучасників, так і їхній безперервний пошук нових життєвих сенсів. Утім є одна умова, якої завжди дотримується команда кабаре: наша спільна творчість має робити людей щасливими і трішки добрішими», – акцентує Світлана Миколаївна.

У зв’язку з пандемією на «Золотий Лев 2020» завітали лише українські колективи із Львова, Одеси та Києва: Цирковий квартет «Форматіс», Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», театри «Хайлайтц», «З вулиці на сцену», «Вуаля», Театр живої скульптури «Карнавал» і, звичайно ж, Театр-кабаре «Buffet». Поціновувачі театрального світу змогли просто неба побачити прем’єри, вистави, котрі вже здобули визнання та нагороди, експериментальні постановки молодих театрів і надзвичайно захоплюючі шоу.

Презентувавши ексцентричний спектакль у Дворику Львівської Ратуші, учасники Театру-кабаре «Buffet» розповіли в інтерв’ю про колективну творчість і поділились мріями.

Що вас надихнуло на створення театру?

– Творчий колектив «Buffet» був створений на базі лабораторії кафедри мистецтв. Під час навчання ми знайомились з різними естрадними жанрами. І нам для аналізу трапились ексцентрика та буффонада. Вони настільки нам припали до душі, що ми зробили цілий показ такого формату. І одного разу на цей показ прийшли організатори Міжнародного фестивалю «Комедіада», що кожного року проходить під час Гуморини в Одесі. Мабуть, їх запросила наш художній керівник Світлана Миколаївна:) Вони подивились наш виступ і запропонували участь у фестивалі, де ми неочікувано стали лауреатами, отримали призи за кращу режисуру та акторську майстерність. Ну, і після цього ми вирішили бути не просто лабораторією, а справжнім театром.

Чому саме такий склад команди? Як ви згуртувались і за якими критеріями відбирали учасників?

– Склад змінювався неодноразово. Спочатку це були кращі студенти курсу, яким подобалося працювати у такому жанрі. Пізніше це стали випускники різних курсів REMS. Зараз навіть викладачі є:)

Цікаво, чому саме такий жанр?

– Під час навчання ми прагнули показувати на сцені гумор та знаходити нестандартні рішення. І тут художній керівник Світлана Миколаївна познайомила нас із представниками цього жанру. Ми були у захваті, адже зрозуміли, що ексцентрика це завжди оригінальні втілення, неочікувані ходи, несподівані розв’язки, в цілому – те, що нам подобалося у візуальній комедії.

А як часто проходять ваші репетиції?

– Двічі-тричі на тиждень. Ми постійно намагаємось додавати щось нове в свої номери, адже час не стоїть на місці, і нові технології заполоняють наше життя з неймовірною швидкістю. Тому ми весь час перебуваємо у творчому пошуку, і це не дає нам зупинитись на досягнутому!

Чи виникають у вас непорозуміння в команді? І як ви це вирішуєте?

– Ми, як всі нормальні люди, іноді входимо в конфлікти одне з одним, але, як правило, вони тривають недовго. Ми всі творчі люди і це нормально, що іноді в нас виникає своє бачення на постановку того чи іншого номера. А так-то ми всі дуже близькі друзі, які зберігають хороші і теплі відносини вже багато років. Взагалі суперечки зайві, коли останнє слово завжди за художнім керівником.

Де шукаєте ідеї ?

– Як відомо, усі ідеї з життя. Ми намагаємось бачити у всьому гумор і те, що, зазвичай, є непомітним для інших.

Хто запрошує вас до участі у творчих заходах?

– На фестивалях ми спілкуємось з людьми, які є агентами або продюсерами різних мистецьких організацій, вони і пропонують нам умови для виступу. До речі, ми шукаємо людину, яка буде займатися рекламою нашого театру, тому, якщо є бажання та скіл – «велком ту дірект», як то кажуть!)

Опишіть двома словами ваші найекстремальніші гастролі.

– Кожні гастролі!

На вашу думку, чи є перспективи розвитку вашого колективу в Україні?

– Ми оптимісти! Поки що артистам цього жанру в Україні мало що можуть запропонувати. Але ми віримо і плекаємо надію на український ринок театрів. Якщо ні – підемо у Тік-Ток!)))

Можливо у вас є спільна мрія? Чого б хотіли досягти разом з театром «Buffet»?

– Спільна мрія, звісно, є. Ми б хотіли відкрити разом шиномонтажку:) А якщо серйозно, банально, не зупинятися на досягнутому, творити і виступати, виступати, виступати! Ми ж артисти, що нам ще робити?!

Більш детально ознайомитись із творчістю та життям колективу можна на їхніх сторінках у соціальних мережах:

Instagram – @kyiv_theatre_buffet 

Фейсбук – https://www.facebook.com/BuffetEccentricTheatre/

Tik Tok – @buffet_theatre