«Intermezzo», або «Поема душі» від молоді факультету сценічного мистецтва

Студенти акторського курсу майстерні Дмитра Ступки факультету сценічного мистецтва влаштували творчий показ у столичному театрі «Актор».

На прем’єру за участі молоді зібрались майстри української сцени і численні поціновувачі театрального мистецтва, адже це була нова інтерпретація вистави за автобіографічною імпресіоністичною новелою М. Коцюбинського «Intermezzo» або, як іще називають твір, «Поемою душі»!

Оригінальність задуму полягала у відсутності побутових декорацій та буденних творчих рішень. На сцену вийшли одразу всі студенти-актори, кожен з яких талановито втілив риси, відчуття й емоції головного героя, що перебуває у дисгармонії із суспільством і навколишнім світом, відтворив кризу його вразливої душі, яка потребує рівноваги і перепочинку, усе вдало з’єднавши в суцільне полотно образу митця за складних життєвих обставин.

Умовних персонажів «Intermezzo» Мою утому, Залізну руку міста, Людське горе, а також Ниви у червні, Сонце, Три білі вівчарки, Зозулю і Жайворонків у театральній постановці трансформували в певні емоційні стани героя, метафорично оздоблюючи виставу.

Таємничу та загадкову атмосферу вдалось створити за допомогою світла і постійного відтворення звуків природи акторами: це і важке схвильоване дихання творця-лірика, стогін втомленого міста і звуки «живого» села.

Учасники неймовірного дійства визначили власний погляд на призначення людини-митця у суспільстві, її прагнення діяти і творити в гармонії із природою, неосяжним Всесвітом, частиною якого є кожен.

Глибокий за своїм змістом показ став оригінальним філософським роздумом студентів і здобув чимало схвальних відгуків від художнього керівника, відомого актора Дмитра Ступки, та творчих наставників, викладачів курсу Марини Сороки й Антона Меженіна, викладача зі сценічної мови Віталія Ажнова. Педагоги висловили захоплення виставою і талановитими акторами, які повсякчас реалізують власний творчий потенціал у цікавих театральних проєктах.