Креативна практика дизайнерів-першокурсників

Студенти 1-го курсу факультету дизайну Університету культури пройшли надзвичайно цікаву ознайомчу практику, яка була насичена відвідуванням креативних осередків, музейними екскурсіями, новими знайомствами, зустрічами та клубними презентаціями.

Дизайнери середовища під час практики узагальнили знання про архітектурні стилі і проявили свої творчі здібності у роботах над стилізацією різних будівель! У результаті їм вдалося створити нові образи, скориставшись прийомами зміни форми, об’ємних і колірних співвідношень. Усі твори наповнені оригінальними дизайнерськими рішеннями та креативними ідеями!

Також упродовж ознайомлення з фахом молодь із задоволенням відвідала Оранжерейний комплекс Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, де представлено експозиції екзотичних тропічних і субтропічних рослин, загальною площею понад 2000 м2. Співробітники установи залюбки представили студентам колекції рослин, серед яких найбільш вражаючими у зимову пору року є «Азалії і камелії» та «Сукуленти».

Дизайнери середовища першого курсу не гаяли жодної хвилини вільного часу. Багатий асортимент оздоблювальних матеріалів і меблі, які вдалося побачити на різних базах практики, вони використали у дизайні інтер’єрів різного функціонального призначення та створили комфортний і гармонійний простір для щоденного проживання людей. Власні спостереження студенти відтворили у численних яскравих замальовках.

А от першокурсники-графіки побували під час практики у галереї-кав’ярні «Ортодокс» – одному з чудових осередків креативу і сучасного стилю в ілюструванні. Саме в цьому невеличкому, але атмосферному місці в центрі Києва студенти кафедри графічного дизайну мали змогу ознайомитися з творами найвідоміших українських ілюстраторів, буквально потримати їхні роботи в руках та отримати натхнення для власних експериментів.

Надзвичайно пізнавальний досвід для професійного розвитку дизайнери-графіки здобули протягом екскурсії до Музею книги та друкарства України. Молодь із цікавістю заглибилась в історію рукописних видань ХІІ-го століття, довідалась у чому особливості технологій високого друку і як 30 років тому, у доцифрову епоху, друкували книги.

А нещодавно студенти 1-го курсу графічного дизайну поринули у світ інноваційних технологій, креативних ідей і проєктів майбутнього. Вони завітали до UNIT.City – першого в Україні інноваційного парку, де відбулося знайомство з лабораторією 3D-друку, експериментальним будівництвом міста в місті, унікальною школою програмування! Надихнувшись особливою атмосферою, молодь висловила переконання, що в перспективі планує реалізувати спільні проєкти із програмістами UNIT.City.

Неймовірну мотивацію отримали графіки 1-го курсу, до яких приєднались студенти-старшокурсники, аспіранти і викладачі кафедри графічного дизайну, на презентації кураторів клубу ілюстраторів @pictorik! Зустріч об’єднала творчих однодумців довкола популяризації української ілюстрації в світі, громадської активності та соціальної відповідальності кожного дизайнера та ілюстратора, а також йшла мова про важливість участі у виставках, публікаціях і тематичних мистецьких заходах!

Творчій молоді секції дизайну одягу пощастило не менше, під час ознайомчої практики студенти відвідали зіркову випускницю факультету дизайну Софію Русинович – молоду дизайнерку, одну із творців бренду Roussin і його першої лінії Roussin by Sofia Rousinovich. Софія показала першокурсникам свою творчу майстерню, де народжуються і втілюються в життя нові креативні ідеї. Студентам дуже сподобались її сумочки, вив’язані з поліетиленових смужок та одяг зі світловідбиваючої тканини.

Цікавою та захоплюючою була екскурсія 1-го курсу секції одягу до студії відомого українського дизайнера Федора Возіянова. Митець представив свої авторські речі-трансформери, розроблені за мотивами творчості Казиміра Малевича, зручні куртки-сумки для подорожей, спідниці-абажури та ще чимало креативного і стильного вбрання.

Програма практики для майбутніх дизайнерів одягу видалась неймовірно продуктивною. Вони встигли також ознайомитись із сучасним українським мистецтвом у «Пінчук арт-центрі», насолодитись експозицією найбільшої колекції творів мистецтва Європи, Азії і Стародавнього світу в Музеї Ханенків та поринути у життя Андріївського узвозу 19-20 сторіч у Музеї однієї вулиці.

Ознайомча практика на факультеті дизайну завершилась, студентська молодь знову продовжила дистанційне навчання, набуваючи фахових знань на цікавих онлайн-лекціях і майстер-класах, а також почала працювати над власними креативними проєктами.