Театральна прем’єра

Творча молодь акторської майстерні Дмитра Ступки факультету сценічного мистецтва представила нову оригінальну виставу, створивши справжній звірополіс.

На сцені столичного театру «Актор» студенти талановито втілили образи тварин, надавши їм характери і звички людей. Спектакль створений за однією з новел відомого американського драматурга Дона Нігро «Звірині історії». Його постановниками стали викладачі курсу з фахових дисциплін Марина Сорока і Антон Меженін, зробивши акцент на актуальності і злободенності твору.

«Сотні вистав за п’єсами Нігро йдуть по всьому світові, і цьому є пояснення: смішні та зворушливі історії бурундука та лемінгів, миші і бабуїна, сповіді кажана та качкодзьоба наскільки абсурдні, настільки й правдиві, це і приваблює глядача. За допомогою оригінальної театральної форми ми запропонували студентам розкрити людські взаємовідносини й показати їхню цінність, і молоді все вдалось», – зауважила Марина Василівна.

Образне рішення вистави полягало у безпосереднім «оголенні» акторів, які на сцені діяли без масивних декорацій, лише певні предмети допомагали підкреслити образи та загострити конфлікт.

«Користь для акторів-початківців від такого глибокого матеріалу очевидна. Коли студенти промовляють серйозні речі, втілюючи образи звірів, того ж бабака чи корівки, їм вдається відшліфовувати професійні навички, зокрема осягнути «другий план», тобто підтекст, поняття жанру та безсумнівної віри у дійсність при запропонованих обставинах», – наголосив Антон Сергійович.

Вистава захопила неймовірною відвертістю, актори діяли відповідно до напряму реалістичного мистецтва. Однак музичне забарвлення було доволі парадоксальним і заворожувало своєю легкістю попри напруження на сцені.

Звірополіс на театральних підмостках надзвичайно вразив талановитою грою, неповторним та яскравим взаємопроникненням двох світів тварин і людей, тонкими філософськими роздумами й прагненням знайти відповіді на важливі життєві питання: хто ми, куди йдемо, що чекає нас завтра. Наразі молодь працює над новою виставою «Французька вечеря» за п’єсою Марка Камолетті, прем’єра якої відбудеться вже зовсім скоро.