Творча молодь акторської майстерні Дмитра Ступки факультету сценічного мистецтва представила нову оригінальну виставу, створивши справжній звірополіс.
На сцені столичного театру «Актор» студенти талановито втілили образи тварин, надавши їм характери і звички людей. Спектакль створений за однією з новел відомого американського драматурга Дона Нігро «Звірині історії». Його постановниками стали викладачі курсу з фахових дисциплін Марина Сорока і Антон Меженін, зробивши акцент на актуальності і злободенності твору.
«Сотні вистав за п’єсами Нігро йдуть по всьому світові, і цьому є пояснення: смішні та зворушливі історії бурундука та лемінгів, миші і бабуїна, сповіді кажана та качкодзьоба наскільки абсурдні, настільки й правдиві, це і приваблює глядача. За допомогою оригінальної театральної форми ми запропонували студентам розкрити людські взаємовідносини й показати їхню цінність, і молоді все вдалось», – зауважила Марина Василівна.
Образне рішення вистави полягало у безпосереднім «оголенні» акторів, які на сцені діяли без масивних декорацій, лише певні предмети допомагали підкреслити образи та загострити конфлікт.
«Користь для акторів-початківців від такого глибокого матеріалу очевидна. Коли студенти промовляють серйозні речі, втілюючи образи звірів, того ж бабака чи корівки, їм вдається відшліфовувати професійні навички, зокрема осягнути «другий план», тобто підтекст, поняття жанру та безсумнівної віри у дійсність при запропонованих обставинах», – наголосив Антон Сергійович.
Вистава захопила неймовірною відвертістю, актори діяли відповідно до напряму реалістичного мистецтва. Однак музичне забарвлення було доволі парадоксальним і заворожувало своєю легкістю попри напруження на сцені.
Звірополіс на театральних підмостках надзвичайно вразив талановитою грою, неповторним та яскравим взаємопроникненням двох світів тварин і людей, тонкими філософськими роздумами й прагненням знайти відповіді на важливі життєві питання: хто ми, куди йдемо, що чекає нас завтра. Наразі молодь працює над новою виставою «Французька вечеря» за п’єсою Марка Камолетті, прем’єра якої відбудеться вже зовсім скоро.