Креативні лідери КНУКіМ & КУК!

Першокурсники факультету дизайну і реклами стали фіналістами міжнародного плакатного проєкту «COVID-19. Posters about Coronavirus» у Тегерані (Іран).

Виконуючи в умовах дистанційного навчання під час карантину завдання з дисципліни «Дизайн-проєктування» (опанування метафори, алегорії, метонімії) молоді було запропоновано зробити їх на тему пандемії коронавірусу відповідно до поточних реалій сьогодення. Коронавірус став викликом людству ХХІ століття і одночасно спричинив хвилю творчої рефлексії в мистецьких колах. Твори студентів мали відійти від інфографічності медичних інструкцій щодо поводження під час епідемії. Навпаки, плакати мали осмислити соціальні, культурні, ментальні, політичні, психологічні, моральні, філософські та духовні аспекти, проблеми, передумови і наслідки поточної пандемії.

Результатом освітньої роботи стала створена серія графічних творів на задану тему, яку було відправлено на престижні світові конкурси з графдизайну. Тож, попри карантин, плакати чотирьох студентів факультету дизайну і реклами – Івана Лавриненка, Вікторії Клепарської, Вадима Кильбасовича, Марії Сухотенко – потрапили до фінальної частини міжнародної виставки плакатів «COVID-19. Posters about Coronavirus» у Тегерані (Іран).

Відбір відбувався серед 579 професійних дизайнерів із 26 країн світу, фаховим журі було визначено 58 творів, 4-и з них представляли Україну.

Успіх студентства КНУКіМ на міжнародній арені вирішено було закріпити експозицією у самому серці столиці України. Так, першою виставкою, котра відкрилась у перший день послаблення карантину в Києві, був плакатний проєкт «Stop Covid-19» за участі студентів КНУКіМ і КУК І-ІІІ курсів, що вивчають графічний дизайн. У середмісті столиці, у вітринах галереї Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ) «Митець», розташованої у Бессарабському кварталі (вул. Велика Васильківська, 12), виставлено 18 творчих робіт, які вкотре довели – студенти університету культури є креативними лідерами! Деякі плакати експонуються зараз одночасно на виставках у Києві та Тегерані.

Куратором столичної експозиції та участі студентів в іранському конкурсі – є викладач кафедри графічного дизайну ФДіР КНУКіМ, голова секції плакату і графічного дизайну КОНСХУ Андрій Вікторович Будник, котрий всіляко сприяє творчій реалізації молоді.

Серед талановитих учасників плакатного проєкту:

 • Анастасія Бухарська (КНУКіМ, І курс)
 • Ілля Вольнов (КНУКіМ, І курс)
 • Катерина Давиденко (КУК, ІІ курс)
 • Валентина Дворнік (КНУКіМ, І курс)
 • Іван Лавриненко (КНУКіМ, І курс)
 • Ольга Ломко (КНУКіМ, І курс)
 • Вадим Кильбасович (КНУКіМ, І курс)
 • Вікторія Клепарська (КНУКіМ, І курс)
 • Олександра Пошабля (КНУКіМ, І курс)
 • Єлизавета Сергієнко (КУК, ІІ курс)
 • Мирослава Скобля (КУК, ІІ курс)
 • Марія Сухотенко (КНУКіМ, ІІІ курс)
 • Юлія Трохимчук (КНУКіМ, І курс)
 • Катерина Шальнєва (КНУКіМ, І курс).

До речі, передісторія такого виду експонування вітчизняного плакату бере початок у «Всесоюзній вітрині політичного плакату – 1988» у Одесі, до якої долучилась і київська секція плакату КОНСХУ, коли твори виставлялись у вітринах магазинів, установ на вул. Дерибасівській. Ще раніше подібне практикував поет з українським козацьким корінням, автор вірша «Борг Україні», Володимир Маяковський у своїх «Вікнах РОСТА».

Актуальна експозиція засвідчує міжнародне визнання успіхів студентів факультету дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв, а також Київського університету культури. Подія спричинила неабиякий резонанс у суспільстві. Кожен день приносить нові публікації на різних інформаційних порталах, статті мистецтвознавців та пропозиції нових виставок.