Культурна дипломатія: Україна-Киргизстан

У рамках курсу відкритих лекцій «Культурна дипломатія» факультету міжнародних відносин Університету культури відбулась зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Киргизької Республіки в Україні паном Шаріповим Жусупбеком Шаріповичем.

Представила високоповажного гостя завідувач Кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Інна Костиря: «Шановні студенти, я щаслива від того, що у нас відбуваються дипломатичні зустрічі на такому високому рівні. Сьогодні до нас завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні пан Шаріпов Жусупбек Шаріпович».

Пан Посол подякував за запрошення відвідати престижний український виш і можливість поспілкуватись та поділитися професійним досвідом із майбутніми дипломатами.

«Дорогі друзі, сьогодні я тут, щоб розповісти про себе та познайомити вас з історією, культурою та сьогоденням нашої країни», – сказав Жусупбек Шаріпович.

«Історія становлення киргизької державності і її дипломатії» – такою була тема лекції, що приурочена до 75-річчя створення Міністерства іноземних справ Киргизької республіки.

Під час лекції пан Посол розповів про історію киргизького народу, перші дипломатичні контакти киргизів, особливості дипломатії в стародавні, середньовічні та сучасні періоди. Також мова йшла про історичну дружбу Киргизстану та України, політико-правові основи встановлення дипломатичних відносин, національний менталітет та економічний розвиток країн.

«Киргизстан, як і Україна, пострадянська держава, що здобула свою незалежність 1991 року. Вона має неймовірну красу природи, древні цікаві традиції, культурні звичаї».

Зустріч проходила у форматі інтерактиву, тому молодь ставила чимало запитань, на які отримувала аргументовані відповіді. Ключовим було запитання щодо підвищення рівня соціально-економічного розвитку України. Жусупбек Шаріпов на це зауважив: «Головне, на що має орієнтуватись державна політика, це добробут громадян та захист їх інтересів демократичним і мирним шляхом.

Україна – це чудова держава, з прекрасними людьми, які, незважаючи на важкі 90-ті, не втратили доброти та щирої відкритої душі. А також – хорошим кліматом і багатими природними ресурсами, що гарантує енергетичну безпеку і незалежність та міжнародні перспективи».

Жусупбек Шаріпович презентував художньо-поетичне видання як відображення тисячолітньої історії киргизької державності «Сказання про Манаса, Семетея і Сейтека» Мара Байджиєва (український переклад Володимира Нарози та Миколи Бондаренка), яке входить до списку шедеврів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Також «Сказання…» занесене до Книги рекордів Гіннеса як найбільший епос у світі. До того ж, пан Посол нагадав, що твори Чингіза Айтматова, котрі він подарував у декількох примірниках Науковій бібліотеці Університету культури, до сих пір є інтелектуальною візитівкою киргизької нації. До речі, вони були перекладені 176 мовами і видані у 128 країнах тиражем більше 100 мільйонів екземплярів.

Михайло Поплавський подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Киргизької Республіки в Україні пану Жусупбеку Шаріпову за цікаву й пізнавальну лекцію та, звернувшись до молоді, зазначив: «Нам приємно що представники консульств і дипломатичних установ, які зараз пишуть історію сьогодення, розуміють важливість просвітницької роботи серед молоді  та діляться з вами  своїм професійним досвідом.  Адже саме ви творитимете майбутню історію України».