Лайфхаки зі стретчингу від Надії Васіної

На факультеті хореографії одна з найгнучкіших спортсменок України та Європи влаштувала авторський тренінг.

Кожен її рух вражає неймовірною пластикою і легкістю, а талант артистки підкорює серця – Надія Васіна – зіркова випускниця і викладачка Університету культури, українська гімнастка, членкиня Національної збірної України з художньої гімнастики, майстриня спорту міжнародного класу, чемпіонка Всесвітньої універсіади, володарка Президентської нагороди, членкиня Олімпійської збірної, артистка авторського шоу та цирку Cirque du Soleil.

Нещодавно для студентської молоді факультету хореографії українська спортсменка влаштувала авторський тренінг зі стретчингу.

Комплекс гімнастичних вправ, який запропонувала Надія, складався не лише з розтягування м’язів, але й окремих поворотів, нахилів і підйомів із поступовим збільшенням амплітуди рухів.

Під час кожної вправи Надія детально розповідала про основні елементи стретчингу і надавала корисні лайфхаки щодо правильного та безпечного їх виконання:

• вправи на розтяжку потрібно робити обережно, не поспішаючи, і лише після силових чи аеробних навантажень;
  • затримуватись у кожній позі необхідно максимально комфортний час (оптимально 10-30 секунд);
  • варто відрізняти помірні больові відчуття у м’язах від небезпечних, що попереджають про можливість травм;
  • не треба затримувати подих або форсувати дихання; дихайте рівно, ритмічно та глибоко;
  • після тренувань на розтягування краще відмовитись від фізичної роботи і дозволити м’язам розслабитись.

«Аби досягти бажаного результату, стретчингом варто займатись щодня, без пропусків. Чим більше на початку, тим краще, і не забувати про рівень безпеки. Пізніше можна полегшувати навантаження», – наголошувала Надія, звертаючись до молоді.

Студенти намагались дотримуватись основних правил зі стретчингу та ретельно робили всі вправи, аби розвинути гнучкість тіла і пластичність рухів.

«Щоб ви не робили, робіть це з повною віддачою»,– озвучила професійну настанову і, як виявилось, власне творче кредо Надія Васіна. – «Сподіваюсь, ви запам’ятали комплекс вправ, додавши тілу гнучкості та енергії, а також поліпшили загальний тонус м’язів. Попереду у вас ще чимало тренувань зі стретчингу, після яких ви з легкістю реалізуєте будь-який оригінальний задум балетмейстера. Бажаю успіхів та яскравих емоцій на сцені!»

Молодь пообіцяла втілювати настанови зіркової викладачки і виконувати щодня гімнастику на розтягування, аби набути потрібної пластичності, виразності та краси у танці.