Легендарний хореограф відсвяткував ювілей – 90 років!

Легендарний танцюрист і хореограф, лауреат трьох міжнародних конкурсів, народний артист України Григорій Чапкіс відзначив 90-річний ювілей в Університеті культури. Незважаючи на солідний вік, Григорій Миколайович  продовжує активно працювати.

Зірковий випускник Київського державного інституту культури (нині КНУКіМ), почесний професор Київського національного університету культури і мистецтв, член Національної спілки хореографів України, лауреат міжнародних конкурсів, володар Золотих медалей: «Золотий фонд нації» та «Людина третього тисячоліття».

27 років пропрацював солістом Національного заслуженого академічного ансамблю танцю ім. П. Вірського. Керівник мережі шкіл танцю «Чапкіс денс» – Київ, США, Італія. Головний танцмейстер Віденських балів. Бере участь у численних благодійних проєктах. Відвідав 70 країн світу, надрукував 2 книги, автор багатьох публікацій.

Варто зазначити, що головного балетмейстера президент України Володимир Зеленський нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

«За визначний особистий внесок у розвиток національної культури і хореографічного мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність, – йдеться у тексті указу №56/2020 на сайті глави держави».

Вітала знаменитого хореографа вся зіркова родина Університету культури.

Зустрічали Великого Маестро гучними оплесками студенти, викладачі та творчі колективи Університету культури.

Святковий концерт з нагоди ювілею розпочав хореографічним вітанням лауреат міжнародних конкурсів, всесвітньо відомий ансамбль народного танцю «Київ» кафедри народної хореографії КНУКіМ.

Підтримав хвилю поздоровлень не менш відомий народний хор ім. С. Павлюченка, який виконав разом з усіма присутніми в залі «Многая літа».

Надзвичайною мелодійністю української пісні підкорював серце ювіляра вокальний колектив вишу «Ad libitum».

Теплі слова вітань і подяку Григорію Чапкісу висловила декан факультету хореографічного мистецтва Ольга Бігус: «Ви знаєте, що я багато років закохана у ваш погляд. Такого блиску, мудрості та молодечого вогника, як у вас, я ще не бачила. Григорію Миколайовичу, дякуємо вам, що ви знаходите час і можливість передавати свій безцінний досвід нашим студентам. Ми вас дуже любимо, поважаємо і пишаємося тим, що така визначна людина прикрашає наш колектив, кафедру та в цілому університет. Ви приклад професіонала, людини, яка неймовірно радіє життю. Щиро дякуємо і низький вам уклін за ваші досягнення та значний внесок у розвиток мистецтва».

Фундаментом усіх сценічних видів танцю є класичні елементи, зазначила ведуча заходу, та запросила до мистецьких привітань ювіляру студентів спеціалізації «Класична хореографія».

Григорій Миколайович – суддя телевізійних проєктів: «Танці з зірками» – 1, 2, 3, «Танцюю для тебе», «Танцюють всі», «Крок до зірок» та «Золотий лелека», людина, яка присвятила творчості все своє життя і, як ніхто, знає всі тонкощі мови тіла. Тому студенти спеціалізації «Сучасна хореографія» своє привітання висловили сучасною драйвовою постановкою, що викликала шквал оплесків.

У хореографічному мистецтві окрему позицію займає бальний танець. З одного боку, він, як класичний та народний, розповідає про реальні явища, події, а з іншого – відображає внутрішній світ людини, її настрій, почуття та емоційний стан. Справжній майстер-клас продемонстрували сам ювіляр Григорій Чапкіс та дворазова чемпіонка світу Олена Шоптенко, які виконали чарівній вальс – дивовижне поєднання емоційності та гармонії.

«Ми разом з вами колись вже виконували цей прекрасний танець у дуеті. Колись я почула від вас правильні слова: про кохання у всіх проявах. До постановки, людини, творчості. Ви і є танець у всіх його проявах. І хочу сказати, що про такого харизматичного та надійного партнера можна тільки мріяти. Я бажаю кожному так кохати, жити та насолоджуватись своєю працею, як Григорій Миколайович. Дякую вам велике».

Неймовірний вибух емоцій у присутніх викликала поява народного артиста України Павла Зіброва, який привітав Григорія Чапкіса піснями «День народження» та «Вуса-Бренд».

До Університету культури завітала «Луганська збірна», аби особисто поздоровити хореографа, з яким вони колись підкорили сцену головного гумористичного шоу України – «Ліга сміху». Команда підготувала для винуватця свята приємний сюрприз – іменний світшот.

Особливим привітанням для танцмейстера стали теплі і щирі слова від Михайла Поплавського, який вручив легендарному ювіляру почесну відзнаку Міністерства культури, молоді та спорту України – нагрудний знак «За досягнення в розвитку культури і мистецтва», великий букет троянд та святковий торт, прикрашений мінімізованою фігуркою легенди у запальному танці.

«Григорія Чапкіса – знаменитого українського хореографа знає весь світ. Легенда українського танцю, талановитий професор та хореограф, соліст ансамблю Вірського. Артист з великої літери. Знаменитий «повзунець» у його виконанні назавжди увійшов в історію вітчизняного танцю, а проєкти сьогодення доводять, що українське хореографічне мистецтво знаходиться на найвищому рівні та може гідно конкурувати зі світовою хореографією. Григорія Чапкіса люблять та шанують в нашій країні і за кордоном, адже це справжній Майстер своєї справи!

Вся університетська родина із задоволенням святкує сьогодні ваш ювілей і бажаємо вам енергії, міцного козацького здоров’я, оптимізму та віри в завтрашній день. Зі святом вас, дорогий Григорію Миколайовичу, ми вас любимо!».