Лекторій із присмаком кави від Олега Букрея

Кава – улюблений напій багатьох митців, які насолоджуючись її ароматом і смаком, створювали унікальні шедеври світової класики. Композитор Іоганн Себастьян Бах, наприклад, написав «Кавову кантату», а драматург і романіст Оноре де Бальзак, надихаючись кавою, невтомно працював над серією творів «Людська комедія».

Історики зафіксували, що автор у процесі написання випив аж 15 000 філіжанок, тож його романи, як не дивовижно, пронизані кавовим ароматом. Ці неймовірні факти є невід’ємною частиною історії не лише творчості класиків, але й самої кави, переконаний відомий український бариста та член Всеукраїнської асоціації барменів Олег Букрей. Днями він завітав до першокурсників факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу університету культури і провів лекторій «Кава. Від паростка до чашки», поділившись знаннями і досвідом. «Вирощування і приготування кави я вважаю високим мистецтвом, як і створення видатних писемних та музичних творів», – зауважив спікер.

Відбувалась фахова зустріч у змішаному форматі: офлайн в одній з інноваційних аудиторій вишу та дистанційно. Організувала цікаву подію, згуртувавши студентів 1-го курсу, доцент кафедри готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Аліна Поплавська, яка висловила думку щодо актуальності фахових майстер-класів і лекторіїв під час навчального процесу.

Зі слів спікера молодь довідалась про історію виникнення кави, процес вирощування кавового зерна, його підготування, обсмаження та подрібнення, від чого залежать смакові якості напою. Корисною виявилась інформація для майбутніх фахівців і про міжнародну класифікацію та широкий асортимент кави, що є доволі різноманітним. Також упродовж лекторію Олег Букрей розповів про традиції, пов’язані з кавою, у різних національностей, назвав перешовідкривачів цієї цінної рослини і продемонстрував майстерність кав’ярника, захопивши оригінальними варіаціями кавових напоїв. Особливо студентів лекторію зацікавила європейська традиція приготування і споживання кави.

Не обійшлось під час заходу без ароматного презенту, що чекав на автора найцікавішого запитання експертові. І ним став студент 1-го курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» групи ГРС-10 Микола Майдан, який отримав від Олега Букрея кілограм запашної кави у зернах.

Підсумовуючи лекторій «Кава. Від паростка до чашки», Аліна Вячеславівна підкреслила, що здобуті знання допоможуть майбутнім фахівцям сфери гостинності краще розуміти специфіку організації роботи кав’ярень та їх місце у ресторанному бізнесі.