Лех Валенса став професором університету Поплавського

h87c6975

В Київський університет культури на запрошення Михайла Поплавського завітав політичний лідер світового масштабу, лауреат Нобелівської премії миру, президент Польщі (1990-1995 р.р.)Лех Валенса.

Легендарного політика зустрічали за українськими традиціями: запашним короваєм на вишитому рушнику та «Многая літа» у виконанні народного хору університету.

img_0476

Студентська молодь та професорсько – викладацький склад гучними аплодисментами вітали високоповажного гостя.

img_1572

Лех Валенса розпочав зустріч зі щирих слів привітань та зазначив, що саме від молоді залежить майбутнє нашої країни та світу в цілому, від їх моральних цінностей, світогляду та виховання.

h87c7165

«Я можу з впевненістю відзначити, що на сьогоднішній день наше покоління вдало здолало мільярд економічних і політичних проблем. Тож наразі саме перед вами всіма постає найголовніша місія – збудувати щось нове, більш досконале. Ми повинні виховувати справжніх людей які будуть знати, утверджувати та дотримуватися права. Тоді все буде добре. Ми покладаємо великі надії в цьому на молодь» – сказав Лех Валенса.

На запитання хто є взірцем для нього, Лех Валенса зазначив, що авторитетів є багато і серед політиків, і серед громадських діячів. В Україні Михайло Поплавський є визнаним авторитетом, адже вміє і може крутитися, як ніхто інший у цьому складному житті. Тож не шукайте далеко, все поруч. Цінуйте його!

0585

«Студентство – рушійна сила суспільних процесів. Майбутнє України залежить від кожного з нас.

Придумайте самі собі легенду і по ній живіть. Вірте у власні сили , майте здорові амбіції та впевнено йдіть до своєї мети.

Українська нація неймовірна: має практичний розум та унікальну працелюбність.

Ми приречені стати символом, добра і мира на землі!»,- зазначив Михайло Поплавський.

img_9521

Щодо перспектив українсько-польських відносин Лех Валенса сказав: «Мій дідусь часто повторював,немає вільної Польщі без вільної України. Не важливо, що ми мали багато сперечань, адже це були суто наші суперечки. Це була інша епоха. Бог нам дав велику можливість бути сусідами один з одним, тому ми є однією нацією, одним народом.

Українці є дуже здібною і багатою нацією. Ій ніхто не завадить мати великий успіх у політичному та економічному розвитку.  Вона є загартованою і сильною. Давайте міцно триматися разом і щиро вірити, що попереду вступ України до Євросоюзу та світле майбутнє для української нації!».

 На запитання, який шлях має обрати Україна, щоб вийти з кризи, високоповажний гість зазначив:» Ви багата країна з великими можливостями. Україна може прогодувати всю Європу продуктами без хімікатів. Ваші продукти хорошої якості, у вас чудова земля. На вашому багатстві можуть заробити і Європа, і Україна. Потрібно країнам навчитися домовлятися, знаходити консенсус та будувати партнерські відносини. Не можна жити одним днем і не думати про майбутнє».

Під час зустрічі прозвучало багато гострих та болючих запитань щодо розвитку освіти, культури. Лех Валенса був приємно вражений небайдужістю молоді до суспільно-політичного розвитку України, їх громадянською позицією і пообіцяв обов’язково завітати ще до Вишу.

img_1510

Михайло Поплавський урочисто вручив Леху Валенсі диплом почесного професора Київського університету культури і українську вишиванку .

Він наголосив на тому, що ця подія є публічною та культурною дипломатією в дії.

img_0137

Лех Валенса подякував Михайлу Михайловичу за щирий український прийом та закликав студентство боротися за своє майбутнє: «Молоді люди, беріться до роботи, навчіться керувати своїм життям , адже світ є чудовим. Ми дуже мало живемо, тому маємо встигнути змінити світ на краще».