Майстер-клас від Анни Іваненко, виконавчої редакторки журналу «Folga»!

У рамках ознайомчої практики першокурсників кафедри зв’язків з громадськістю та журналістики відбувся майстер-клас виконавчої редакторки журналу «Folga» та успішної випускниці Університету культури Анни Іваненко.

Спілкування з молоддю Анна розпочала з презентації, в якій детально розкрила поняття PR та журналістики. Зокрема, окреслила сфери співпраці майбутніх медійників: політика, кіно, шоу-бізнес, видавництво, телебачення, бізнес, мода та спорт.

Основною темою зустрічі були професійні поради піарникам і журналістам, а також розповідь про власну історію успіху.

Анна працює журналістом уже близько 10-ти років і запевняє, аби стати справжнім професіоналом у сфері медіа, потрібно любити свою справу й мати всередині вогник – тоді успіх гарантований!

«На деякі сфери дуже вплинув COVID-19, тому варто добре подумати над нішею, яку хочете обрати! Вибір ніші – справа не з легких, але якщо ви все-таки визначились, то вже подолали 50% шляху до успіху!» – сказала журналістка.

Також студенти дізнались, що відбувається за лаштунками журналістської роботи. За словами Анни Іваненко, це праця нон-стоп, яка буває іноді рутинною та вимагає посидючості.

«Що ж далі, запитаєте ви? Далі потрібно набиратися досвіду та знань! Спершу варто знайти стажування в омріяній компанії, де по максимуму проявляти свій потенціал», – акцентувала гостя й додала: «Оригінальність – ваше все. Не пишіть шаблонно! На жаль, таким шляхом ідуть багато новинних ЗМІ, але редактор швидше зверне увагу на оригінальну подачу тексту, ніж на класичний нудний прес-реліз!

Людський фактор – також дуже важливо! Вам доведеться зіштовхнутись з різними людьми, характерами і навіть просто поганим настроєм. Будьте гнучкими! Перевіряйте, вичитуйте і погоджуйте матеріал перед тим, як відправляти його в ЗМІ, щоб потім не потрібно було вносити правки!

Робіть трішки більше, ніж від вас чекають, не бійтеся перепитувати та бути активними. Залишайтесь на роботі на півгодини довше, напишіть ще одну новину, запропонуйте проєкт. Будьте ініціативними, тоді зможете досягти всього, про що мрієте!».

Крім того, журналістка поділилася лайфхаками з майбутніми піарниками та журналістами:

– «Поки не спробуєте не зрозумієте»;

– «Прислухайтесь до себе»;

– «Не бійтесь нового»;

– «Позитив і почуття гумору – це ваш козир»;

– «Використовуйте всі можливості»;

– «Не бійтесь поразок»;

– «Читайте, розвивайтесь, проходьте курси»;

– «Не бійтеся першими знайомитися з людьми».

Саме ці поради допомагали дівчині «не збитися зі шляху» та йти до своєї мрії, навіть коли опускалися руки.

Також Анна стверджувала, що майбутні фахівці мають бути готові до стресу, недосипу, перенавантажень, оскільки робота передбачає постійну взаємодію з людьми та повну віддачу себе.

«Прокачуйте в собі стресостійкість уже зараз, а разом з тим комунікабельність, тактовність, вміння домовлятися та креативність. Не слід забувати і про соцмережі, тож, якщо ви ще не ведете свій блог – задумайтесь», – наголосила редакторка журналу «Folga».

Завершилась зустріч запитаннями від студентів-піарників і журналістів та емоційною фотосесією.