Майстер-клас від топстиліста Євгена Калкатова

На факультеті індустрії моди для першого курсу відбувся майстер-клас відомого топстиліста країни, зіркового викладача КУК, майстра міжнародного класу, автора унікальних технологій стрижок і фарбувань Євгена Калкатова.

Представила провідного спеціаліста fashion-індустрії декан ФіМ, кандидат історичних наук, доцент Людмила Дихнич.

Митець розповів студентам, як змінився світ в перукарському мистецтві та шоу-бізнесі після пандемії, що робити, аби стати затребуваним у своїй професії, та збагатив знання молоді про індустрію в цілому.

«Для того, щоб бути стильним, успішним і багатим, потрібно створювати себе вже зараз. Ви повинні сформуватись як спеціаліст до 30 років, оскільки потім буде значно важче. Необхідно заявити світу про себе.

Зрозумійте хто ви: стратег чи тактик і відповідно до цього вже зараз починайте ставити цілі й будувати плани з досягнення успіху. Стратегія – це мистецтво створювати план дій на довгий термін. Тактика – інструмент досягнення поставлених цілей, узгоджених зі спільною стратегією, що є його частиною».

За словами топстиліста, перукар – не лише творець стильних зачісок. «Рівень інтелекту визначає вашу вартість. Вивчайте історію мистецтва, архітектури, розвивайтесь у різних напрямках, стилях, самовдосконалюйтесь, розширюйте кругозір». Зараз дуже важливі унікальність та індивідуальність, запевняв спікер.

«Необхідно відповідати тому іміджу, який у вас можуть купити. Погодьтесь, якщо ви не фарбуєте своє волосся і говорите, що ви за натуральність, то навряд чи ваш клієнт також буде фарбуватись у вас. Подібне притягує подібне», – акцентував Євген Калкатов.

Також, на думку топфахівця, не варто надавати дорогі послуги, але користуватися дешевими засобами для догляду та інструментами. Краще одна, але хороша і якісна річ. «Якщо ви маєте стильний вигляд, то і люди захочуть вас наслідувати, або стати вашими клієнтами. Продавати себе це також праця. Унікальність починається тоді, коли ви можете заявити про себе, а потім монетизувати свою працю. Потрібно створювати антураж, щоб збільшити заробіток».

Ще один важливий крок до успіху від зіркового викладача –  завжди знаходити підхід до відвідувачів. «Необхідно говорити з клієнтами, чим вони живуть, що люблять і чого хочуть. Дізнавайтесь цінності людини, аби створити дійсно крутий образ, який пасуватиме вашому клієнтові та задовольнить його на всі 100%».

І головне, на чому наголошував майстер, ніколи не говорити людям про їхні мінуси у характері чи недоліки зовнішнього вигляду. «Коли вам сказати «не думайте про червоний колір», про що ви будете розмірковувати наступні півгодини?! Так у всьому. Йдіть від протилежного. Не зосереджуйте уваги на мінусах. Підкреслюйте індивідуальність, плюси, красу».

Мотивуючи молодь, Євген розповів про створення власного нішевого beauty-салону в центрі столиці, а також познайомив першокурсників з одним із фахівців своєї команди, випускником факультету індустрії моди Костянтином Варишнюком, який своїм прикладом підтвердив, що все можливо, якщо є мрія і мета!

«Будуючи кар’єру, не бійтесь сильних людей поруч. Вони будуть стимулювати рухатись вперед. Ваше оточення формує вас», – звернувся Костянтин до першокурсників.

На майстер-класі молодь відкрила для себе чимало важливих речей, по-новому поглянула на фешн-індустрію та отримала багато успішних кейсів від топстиліста країни Євгена Калкатова.