Майстер-клас відомого актора Сергія Калантая

У межах творчих майстер-класів та фахових зустрічей на факультет кіно і телебачення Університету культури завітав заслужений артист України, актор театру й кіно, член національної спілки кінематографістів України Сергій Калантай.

Участь у заході взяли студенти спеціалізації «Актор кіно і телебачення», які оваціями зустріли відомого українського митця.

«Ваше головне завдання – навчитись бути правдивими», – акцентував Сергій і пояснив, що до головної ролі варто бути готовим. У кіно, за словами актора, можна на початку знімального дня бути на смертному одрі, а вже наприкінці його, долучитись до сцени з весіллям, тому необхідно постійно перелаштовуватись.

«Ви вже стали на цей шлях. У вас має бути самодисципліна. Не можна просто сидіти на стільці, слухати лекції, читати книги і думати, що тебе покличуть на головну роль. Нічого подібного не буде. Хто хоче, той стукає. У вас є багато можливостей себе показувати. Потрібно про себе заявляти. Людина, яка хоче займатися акторством, ніколи не сидить у тіні», – стверджував Сергій Калантай.

Також заслужений артист наголошував на тому, аби молодь не забувала, що у кіноіндустрії велика конкуренція. Безліч тих, які хочуть зніматися в кіно. Це конвеєр. Тому перш за все кінематографу потрібна особистість.

«Ви маєте бути бійцями, які весь час ідуть на боротьбу за своє майбутнє. Це довгий шлях, але він того вартий. Всі, хто трапляються на вашому шляху – це потрібні вам люди, вони вас чомусь вчать.

Досвід і велика віра у правду допоможуть вам у майбутній професії. Коли вам дадуть певну роль, в першу чергу ви зіграєте себе. Тож шукайте в собі ті емоції, розробляйте свій інструмент, згадуйте, наповнюйте себе. Краще переграти, ніж не дограти», – зазначив майстер.

Студенти ставили Сергію чимало професійних запитань: як зацікавити продюсера, режисера; чи є різниця у взаємовідносинах на майданчиках в Німеччині та Україні; і як вдало проходити кастинги.

Сергій Калантай зауважив, що потрібно обов’язково знати текст, пройнятись постаттю героя, вивчити його звички, довідатись про переконання і погляди, особливо, якщо це історичний персонаж. І, безумовно, бути переконливим і справжнім у запропонованих режисером обставинах.

У закордонній кіноіндустрії свої правила гри. Головну роль, не будучи 35-річним чоловіком, ви не зможете отримати. Із жінками все інакше. Ви маєте реалізуватись бажано до 29 років. Проте, світ кіно однаковий усюди. Все сфокусовано на виробництві. Це правила Голівуду, яких дотримуються всі.

В Європі, як розповідав Сергій, платять більше і, відповідно, вимоги дещо вищі. На майданчик не можна запізнюватись (є чомусь таке правило) і необхідно бути завжди готовим «війти» в роль, усі 12 годин чекати.

«У вашому молодому віці потрібно бути активними, ходити на кастинги, пробувати себе в різних ролях, нав’язувати себе», – звернувся до студентів гість.

Творча молодь факультету кіно і телебачення дізналась багато цікавого та нового про світ кіно від іменитого актора та щиро дякувала йому за безцінні поради.