Мистецтво акторської гри від Тараса Цимбалюка

До студентів факультету сценічного мистецтва завітав український актор театру, кіно і телебачення Тарас Цимбалюк, відомий за кінострічками «Спіймати Кайдаша», «Чорний ворон», «Кріпосна» та іншими.

Майстер-клас актора був побудований загалом на запитаннях від молоді, яка цікавились його студентськими роками, грою в театрі, кінопроєктами, підготовкою до зйомок, курйозними моментами під час знімального процесу, улюбленими ролями і що надихає митця.

Гість розповів чимало цікавого та надав корисні поради студентам, як ефективніше реалізувати себе в кіноіндустрії: «Додайте у друзі в соцмережах усіх кастинг-директорів, вони часто шукають акторів, нові обличчя. Тому обов’язково створіть власне портфоліо й оновлюйте його. Вивчайте англійську мову, вона вам також знадобиться». Окрім того, Тарас Цимбалюк зауважив, що важливо ходити на вистави, кінопрем’єри і не тільки популярні. Адже кожен актор, його погляд чи емоція навчать новому. І це потрібно зафіксувати, щоб потім відточувати в собі.

«Акторська робота досить нестабільна, бувають дуже турбулентні моменти. Особисто мене рятує любов до своєї професії. Тож будьте впевнені в собі. Завжди знайдуться люди, яким буде вигідно, аби ви були розчаровані чи пригнічені. Треба просто бачити свої цілі і не розмінюватись на різні негативні емоції», – сказав відомий актор.

Ну і звичайно ж, студентську молодь цікавило, як Тарас готується до ролі і відбувається процес перевтілення. За його словами, в один знімальний день може трапитись так, що потрібно зіграти в чотирьох емоційно різних сценах, і вміти це технічно робити, та головне – правдоподібно. Тож налаштовується актор за допомогою флешбеків, відтворюючи під час гри реальні життєві ситуації.

«Перед початком зйомок я читаю сценарій мінімум двічі, аби нічого не пропустити. Намагаюсь зрозуміти, які моменти можуть виділити мого героя, обмірковую «візуал» – який це вигляд матиме ззовні, ключові сцени.

Вживаючись у роль, наприклад, в серіалі «Кріпосна, я їздив до кузні, де робив підкови, цвяхи, вивчав старослов’янську мову, фонетику, вимову, прочитав декілька романів того часу, щоб розуміти, як жили українці в 19-му столітті», – акцентував Тарас Цимбалюк.

Також Тарас поділився, що в майбутньому планує спробувати себе в режисурі, але для того, вважає, йому потрібен більший життєвий та акторський досвід.

Завершуючи майстер-клас, відомий актор порадив студентам бути максимально активними, відвідувати різні кастинги, працювати над собою і обов’язково знайти власну індивідуальність.