Михайло Поплавський: «Студентів потрібно готувати не до екзаменів, а до життя»

img_2939

«Тиждень PR» у Київському університеті культури унікальним майстер-класом «Піар-проект «Співаючий ректор» як технологія» відкрив засновник (1996р.) і завідувач кафедри зв’язків з громадськістю і реклами, науковець, продюсер, меценат та громадський діяч Михайло Поплавський.

Майстер-клас Михайло Михайлович розпочав із розповіді про шлях до успіху, який був сповнений чималих перепон. Проте міцний характер, практичний розум, працелюбність та наполегливість допомогли йому не зупинитись і впевнено йти до мети.

img_1777

«Труднощі слабкого ламають, а сильного – гартують. І якщо було дев’ять невдач, а на десяту ти переміг, – ця перемога найцінніша. Без поразок немає перемог. Шлях до мети завжди тернистий, але не зупиняйтеся, життя любить наполегливих . І ваші здорові амбіції стануть вам у нагоді», – сказав Михайло Поплавський.

img_0865

Як зазначив Михайло Михайлович, тему майстер-класу «Піар проект «Співаючий ректор» як технологія» обрано не випадково: «До нас на теренах України такого ніхто не робив».

Завдяки «технології стресу», втіленій у життя, невідомий інститут культури став найпопулярнішим університетом України.

«Для розкрутки вишу я використав мало кому на той час відомі ПР-технології, які лягли в основу проекту «Співаючий ректор». Завданням було викликати шок, стрес і несприйняття. У масовій свідомості цей виклик закарбувався двадцять п’ятим кадром.

Газети написали:«Страна онемела, когда на сцену вышел безголосый, никому неизвестный ректор Киевского института культуры Михаил Поплавский».

Чим більше мене критикували в ЗМІ, тим більше людей дізнавалося про університет культури. Ми досягли своєї мети – про університет дізналася вся країна.

Щоб стати фахівцем з PR, потрібно бути не просто менеджером, знати технології, необхідно ще і відчувати, моделювати, прогнозувати, вміти прораховувати кінцевий результат. Це головне для досягнення успіху і реалізації проектів».

img_0651

Наступними кроками стали такі проекти: «Крок до зірок», Всеукраїнський тур «Від сердець до сердець», «Українська пісня», Шевченківський вечір «Ми – діти твої, Україно!».

В 2012 році світ побачив найгучніший за останній час український пісенний телемарафон “Пiсня об’єднує нас”, який тривав у прямому ефірі Першого національного телеканалу 110 годин 4 хвилини 30 секунд. У ньому взяли участь 1500 солістів, 275 колективів, які виконали 3 тисячі пісень. Марафон побачили більш, ніж в 155 країнах. Він був зафіксований в Книзі рекордів Гіннесса як найтриваліший пісенний марафон в світі. Вперше в історії світової культури Україна в музично-пісенному дискурсі на весь світ заявила про свою національно-культурну ідентичність. І в цьому була креативність конценції іміджевої комунікації України.

Саме так Михайло Михайлович постійно заявляв про свою активну українську громадянську позицію та про готовність до змін і реформацій «застарілої системи».

1214

«Ми з командою робили і робимо все можливе для популяризації української пісні, української музики, українського танцю, української кухні як в нашій країні, так і у світі, створюючи позитивний імідж держави на міжнародній арені, що в нинішніх політичних і економічних реаліях не зовсім просто. Україні потрібні конкретні державні PR-програми, спрямовані на створення і підтримку позитивного іміджу. Адже вони існують у всіх розвинених країнах світу. У США, наприклад, на це щорічно виділяють приблизно 2 мільярди доларів.

Нам потрібно просувати свою культуру за кордоном, створювати українські культурні центри, видавати книги, відкривати бібліотеки, проводити різні заходи, які б розповідали нашим громадянам і світу про українські традиції, представляти наше сучасне мистецтво, створювати і показувати молодіжне українське кіно, роботи художників, дизайнерів».

dsc_3990

Одна з головних формул успіху від Поплавського звучить – «Будь лідером і вмій працювати в команді». Тож увагу студентів він акцентував на важливості серйозного підбору людей та злагодженої роботи в колективі.

«Мені кажуть, що я здобув нагороду «Людина року»( 2008 р.), а я відповідаю: «Це не я здобув, це ми зробили разом». Пишаюся своєю потужною командою, яка робить справу відповідально і старанно, а я допомагаю їй у цьому». Наголосив спікер і на необхідності корпоративної культури: «Коли я тільки починав працювати ректором, то приходив на Дні народження до кожного співробітника. Колеги збиралися теплою компанією і святкували. Нині ця традиція забулася, змінилися часи. Але з жовтня ми відновимо цей чудовий звичай і будемо щомісяця влаштовувати Дні іменинника для студентів. Запам’ятайте: у цьому світі необхідно володіти мистецтвом комунікації».

img_1669

Молодь захоплено слухала Михайла Михайловича та його батьківські настанови. Безліч запитань було поставлено про особисте й професійне життя, критику з боку преси і пошук технологій втримати першість.

«Я завжди повторюю: «Говоріть про мене що завгодно, тільки прізвище не переплутайте». Критика – це краща реклама. Моїм завдання було – постійно бути в інформаційному просторі. Пишуть про мене у ЗМІ: «Поплавський – головний селюк України». Запам’ятається лише головний. А хто селюк – забудуть. Я горжусь ,що я селюк і виріс не на асфальті!

Стосовно першості хочу сказати: я дуже пишаюся тим, що саме Київський університет культури у 1996 році першим створив Кафедру піару. У цьому році вона відзначає своє 20-річчя. Ми були першими і залишаємося кращими», – відзначив Михайло Поплавський.

dsc_3887

Для активних студентів, які хочуть стати лідерами Михайло Михайлович запланував новий проект: «Я хочу створити Школу лідерів на базі університету і зібрати там найкращих. До кожного – індивідуальний підхід. Ми розробимо програми і будемо працювати на результат, формувати справжніх лідерів країни. Наш девіз – жити, любити, творити і перемагати! Ми формуємо філософію переможців.

Я вважаю, що студентів потрібно готувати не до екзаменів, а до життя. Вони повинні вміти атакувати життя і жити на позитиві! Скромність – це найкоротший шлях до невідомості. Я скромністю не хворію і вам не рекомендую. Тож створіть самі собі легенду і живіть по ній».

170

Цінні поради, яскраві приклади і влучні жарти Михайла Поплавського стали прекрасним початком професійного «Тижня PR» в університеті та перетворили майстер-клас на дорожню карту успішного життя для талановитої й амбіційної молоді.

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01

studpov01