Міжнародна політика та Україна: тренди, виклики і перспективи

На запрошення кафедри філософії і педагогіки у співпраці з кафедрою міжнародних відносин та за сприяння департаменту міжнародного співробітництва університету культури на зустріч зі студентами-міжнародниками завітав аналітик Українського інституту майбутнього Ілія Куса. Спілкування з молоддю було присвячене темі «Міжнародна політика та Україна: тренди, виклики і перспективи».

Гостя представила завідувач кафедри філософії і педагогіки, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Кириленко. «Мені надзвичайно приємно сьогодні вітати пана Ілію в нашому університеті. Він відомий медійник, аналітик, якого часто запрошують на різноманітні політичні ток-шоу. Ілія – також, як і присутні тут студенти, за фахом міжнародник, тому я впевнена, що ви швидко знайдете спільну мову», – відзначила Катерина Михайлівна.

На початку зустрічі аналітик розповів про установу, в якій він працює. «Український інститут майбутнього» – це незалежний аналітичний центр, що прогнозує та моделює сценарії можливого розвитку подій в Україні і світі, надає практичні рекомендації та пропонує рішення питань в різноманітних сферах: економіка, політика, реформування сфери освіти, енергетичний ринок і, звичайно, міжнародні відносини. Головним продуктом центру є великі аналітичні доповіді на відповідні теми, над якими аналітики працюють довго і ґрунтовно.

Під час лекції Ілія поділився зі студентами власним баченням побудови світового порядку та формування міжнародних відносин в період 1945-1991 рр. Зокрема, мова йшла про 6 складових, які були сформовані та встановлені, як ключові, після Другої світової війни: міжнародний поділ праці, регіональні порядки, баланс сил, глобальна ідеологія, всесвітні організації та міжнародні норми.

Розкривши детально кожну з цих складових, пан Ілія запропонував студентам проаналізувати світовий порядок, який почав змінюватися після 1991 року. В процесі спільного обговорення Ілія Куса також окреслив основні тенденції міжнародної політики на сучасному етапі та перспективи подальших змін відповідно до тих викликів, з якими стикається світ уже сьогодні. На світовій арені з’являються нові гравці, з позиціями яких необхідно рахуватися в процесі формування глобального порядку; також – нові індустрії та ресурси, що має свій відбиток на світовій економічній системі; міжнародні інституції та система міжнародного права потребують реформування у відповідь на глобальні зміни. «У сучасному світі критерієм могутності держави вже не є лише зброя. В умовах швидких змін рухатися вперед будуть тільки ті держави, які здатні швидно реагувати на виклики часу та розвиватись максимально інноваційно. Нині критерій могутності – це адаптивність», – підкреслив Ілія.

Лекція плавно перейшла у змістовне обговорення, під час якого студентів цікавили погляди аналітика на питання глобального характеру. Серед них – доля Брекзиту та його вплив на Європейський Союз і Україну, кліматичні зміни й позиція США в цьому питанні, і, звичайно, місце української держави на міжнародній карті світу.

Наприкінці зустрічі Ілія Куса побажав студентам-міжнародникам успіхів у навчанні та майбутній професії, вчити якомога більше іноземних мов і всебічно розвиватися.

На згадку про візит до університету культури поважному гостю презентували збірку видань викладачів вишу.