Олексій Вертинський про доленосну виставу

На Кафедрі режисури та майстерності актора Факультету сценічного мистецтва відбулась творча зустріч із народним артистом України, відомим актором театру і кіно Олексієм Вертинським.

Представив студентам поважного гостя Михайло Поплавський, який побажав усім триматись на хвилі натхнення, творчості і позитиву.

Олексій Вертинський подякував за запрошення і акцентував увагу молоді на тому, що для кожного артиста важливо усвідомлювати та реалізовувати всі завдання, котрі перед ним ставлять замовники. Адже робота акторів – це лише частина довготривалого і клопіткого процесу втілення мистецької мрії.

Акторам-першокурсникам було цікаво послухати думку досвідченого майстра щодо майбутньої професійної діяльності, тож надалі прозвучало запитання: «Режисерською чи акторською вважається моновистава «Синій автомобіль»?».

Олексій Сергійович розпочав свою відповідь із невеличкого екскурсу в історію цієї трагікомедії, яка була створена наприкінці 90-их. Виявляється, що спершу тоді ще актор-початківець відмовлявся брати в ній участь, але режисер не став слухати та наполіг, аби саме Олексій працював над образом головного і єдиного героя театралізованої п’єси.

Варто зазначити, що основа сюжету вистави «Синій автомобіль» – це своєрідна сповідь письменника про те, як непросто бути творчою індивідуальністю, і як важко іноді народжуються звичайні слова, з них речення, а з речень – твори, котрі потім стають книгами, що інколи недбайливо покриваються пилом на бібліотечних полицях.

Виконавець цієї ролі мав один на один із повною залою глядачів показати всі складнощі характеру творчої особистості, її життєві переживання та тернисті пошуки натхнення.

«Я ненавидів цю виставу. Перед кожним виступом не спав ночами, адже страшенно боявся виходити на сцену та переконувати глядачів у тому, що гра одного актора – це театр», – поділився спогадами гість.

Але так тривало не постійно, згодом ця роль стала визначальною для артиста, адже довела, що його талант дійсно вартий захоплення.

Після успішної прем’єри в Україні було прийнято рішення презентувати моновиставу на низці закордонних фестивалів, де Олексій Вертинський здобув гран-прі.

«Люди перший раз побачили «Синій автомобіль» в далекому 1998 році. На театральній сцені вистава існує вже 21 рік, а я й досі не можу визначити акторська вона чи режисерська. Знаю тільки, що навіть зараз придбати квитки на неї практично неможливо», – зауважив зірковий спікер.

Далі учасники заходу разом із відомим митцем відверто спілкувалися про сучасний театр і кінематограф, молодих режисерів, реалії та перспективи їх творчого шляху в обраній сфері і, звісно ж, про безмежну любов до своєї професії.

Першокурсники тільки роблять свої перші невпевнені кроки до творчого визнання, тож досвідчений наставник поділився з ними аксіомою успіху: «Справжнім митцем зможе стати тільки той, хто готовий побороти власні комплекси і страхи заради мрії».