Олена Шоптенко – зірковий викладач Університету культури!

В Університеті культури на Факультеті хореографічного мистецтва відбувся майстер-клас відомої української танцівниці, хореографа-постановника, чемпіонки світу з латиноамериканських танців Олени Шоптенко.

Захід складався із двох частин: творчого спілкування і хореографічного практикуму.

Розпочав зустріч Михайло Поплавський, який представив зіркову гостю вже у новому амплуа – зіркового викладача Факультету хореографічного мистецтва.

«Сьогодні в Університеті культури важлива подія – Олена Шоптенко набирає авторський курс з бальної хореографії!» – зазначив Михайло Поплавський.

Олена Вікторівна зізналась, що для неї стати викладачем дуже почесно:

«13 років я працюю на телебаченні. За моїми плечима понад 24 проекти, на яких я була хореографом-постановником.

Досвіду у мене вистачає! Тож мені є чим поділитись і про що розповісти».

Упродовж спілкування танцівниця розповіла про свій колосальний досвід, участь у телевізійних проектах, спортивні досягнення, критерії відбору хореографів на шоу і надала цінні поради щодо самовдосконалення.

На питання «Де ви черпаєте натхнення для створення нових ідей і образів?» Олена Шоптенко відповіла, що у сучасних реаліях створення телевізійних шоу в хореографів-постановників немає часу чекати музу. Однак, навіть коли на неї тиснуть жорсткі дедлайни, вона знаходить натхнення у простих речах.

«Натхнення – це постійний пошук. Я щиро вірю у те, що позитивно зарядитись можна завжди. Головне, цього хотіти!» – сказала хореограф.

А Михайло Поплавський доповнив думку Олени: «Для того щоб досягти успіху, потрібно три речі: енергія, кураж і бажання бути кращим!

Ви унікальні, тому що ви творчі!

Для успішної реалізації проектів у вас має бути сильний характер, харизма і воля до перемоги. Я хочу, щоб ви стали успішними і щасливими українцями!».

Зіркова гостя порадила майбутнім хореографам поважати досвід і навички учнів, з якими вони працюватимуть, не нав’язувати свою думку, бачення, а пропонувати те, що максимально підійде саме цій людині.

Також Олена Шоптенко поділилась із молоддю історіями зі свого спортивного минулого і зазначила, що участь у проекті «Танці з зірками» – це звичайний збіг обставин, який привів її до перемоги і кардинальної зміни стилю танцю: від спортивних бальних до сценічної бальної хореографії.

Після чого пані Олена визначила 4 найголовніші пункти, яких варто дотримуватись під час участі у кастингах:

  1. Гарно виглядати. Для шоу потрібні красиві й яскраві особистості.
  2. Володіти навичками латиноамериканської та європейської програм.
  3. Бути комунікабельними. Під час участі у шоу ви стаєте танцювальними селебретіс. Потрібно вміти комунікувати з журналістами і глядачами.
  4. Педагогіка. Ви маєте володіти навичками викладання, тому що від вас залежить якість виступу.

«Кожен приходить на кастинг з підготовленою програмою, яку досконало знає. Особисто для мене це не показник професіоналізму.

Круто, коли хореограф танцює зовсім незнайому постановку, трансформує її для себе і удосконалює рухи», – підкреслила Олена Шоптенко.

Продовжуючи модерувати зустріч, Михайло Поплавський порадив студентам постійно практикувати свої навички і брати участь у різноманітних кастингах і шоу.

«В Університеті культури ви отримуєте 50% практичних і 50% теоретичних знань.

Професійно-практична підготовка – це основа вашого успіху.

Постійно рухайтесь вперед! У вас велика перспектива, тому що до вас приходять талановиті, відомі й успішні особистості, як Олена Шоптенко. Черпайте знання по-максимуму!».

Друга частина заходу відбулась у танцювальному класі, де відома українська танцівниця ділилась практичним  досвідом  зі студентами-бальниками.

На початку заняття відомий хореограф запропонувала молоді не боятись пропонувати свої варіанти, пропозиції щодо удосконалення танцювальної програми.

«Для мене це дуже цінно. Саме так я розумію, що ви зі мною у процесі.

На мою думку, разом набагато легше створювати якісну хореографію!» – сказала Олена.

У процесі заняття творча молодь змогла показати викладачу свій творчий потенціал, харизму, гнучкість і цілеспрямованість. Разом із викладачем студенти розібрали різноманітні стилі танців, навчились міксувати кардинально різні рухи і, звичайно ж, удосконалили свою хореографію.

Завершився майстер-клас фотосесією і гучними оплесками!