Олеся Бацман: про сучасну політичну журналістику

Факультет івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу організував для студентів творчу зустріч із головним редактором і співзасновницею суспільно-політичного інтернет-видання «Гордон», телеведучою Олесею Бацман.

На самому початку гостя розповіла про свою роботу редактором політичного телешоу «Шустер live» протягом 6 років, зазначивши, що той період став для неї хорошою професійною школою.

Спікер також акцентувала увагу, що телепрограма була першим українським ток-шоу у прямому ефірі. Новий унікальний формат розробляла команда фахівців разом із Савіком Шустером, переглядаючи італійські та американські політичні програми, та адаптуючи зарубіжний досвід у реалії життя.

Екс-редактор «Шустер live» розповіла, що учасники для кожної програми обирались дуже ретельно, враховувалися відносини між усіма спікерами та їхні особистісні риси і якості. Це дозволяло у прямому ефірі створювати конфлікти, котрі виводили чиновників із зони комфорту та показували справжні обличчя можновладців.

Наступним етапом успішної кар’єри Олесі Бацман стала посада шеф-редактора українського суспільно-політичного інтернет-видання «Гордон», яке нині набирає близько 500 000 унікальних читачів за добу.

Спікер повідомила, що раніше вона практично не мала досвіду роботи із сайтами, проте бажання зробити проект «Гордон» успішним, віра в себе та правильно підібрана команда допомогли їй за короткий термін опанувати цю непросту сферу.

Часу на створення було й справді мало, адже інтернет-видання мусило запуститись раніше, через початок протестів у 2013 році. Тоді портал містив лише один новинний розділ – «Євромайдан», а сьогодні це один із найпопулярніших онлайн-ресурсів.

Головний редактор зазначила, що портал «Гордон» єдиний, котрий працює за системою віртуальної редакції. Тобто журналісти не знаходяться в офісі та навіть у Києві, а працюють дистанційно. Уся команда взаємодіє завдяки спеціальній програмі, яка дозволяє створювати онлайн-кабінети та вести обговорення в них.

Далі молоді було корисно й цікаво дізнатись, що зараз політика є важливою складовою шоу-бізнесу, тому хороший піарник чи менеджер повинен орієнтуватись у політичному житті країни та знати її закони.

І на завершення пізнавальної зустрічі успішна телеведуча відкрила секрет, як запросити зіркового гостя на передачу:

  1. Зв’язуватися краще через прес-секретаря, якщо не маєте дружніх особистих відносин.
  2. Намагайтеся говорити коротко, лаконічно та впевнено.
  3. Використовуйте епітети, котрі рекламують ваш проект.
  4. Будьте наполегливими, проте не забувайте про ввічливість. Не бійтеся телефонувати 10 разів.
  5. Пам’ятайте, що ваші гості – звичайні люді, до яких потрібно знайти підхід.