«Податок на додану вартість: нормативно-правовий аналіз»

podnadod02

Студентська молодь Київського університету культури відвідала тематичну лекцію заступника начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України Владислава Садовничого – «Податок на додану вартість: нормативно-правовий аналіз».

podnadod01

Як відомо, ПДВ – непрямий податок, що є часткою новоствореної вартості, входить до ціни реалізації товарів і сплачується споживачем до державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів. Він є головним бюджетоформуючим податком нашої держави та забезпечує надходження значної частки доходів до держскарбниці.

Під час лекції Владислав Садовничий розповів студентам КУК про правила формування податкового продукту і схематично показав, як відбуваються основні стадії цього процесу.

podnadod01

«Реальний платник ПДВ – це покупець, формальний – продавець. Кошти для ПДВ входять до ціни товару. Після його продажу продавець зобов’язаний перерахувати ПДВ до бюджету. Сума податку проходить через реального платника, яким вона також перераховується до бюджету. Платниками ПДВ є як фізичні особи, так і юридичні особи», – зазначив спікер.

podnadod02

Також фахівець зосередив увагу молоді на чинному законодавстві і підкреслив важливість податкового кодексу – кодифікованого закону України, що регулює відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів.

podnadod02

Таким чином студенти різних спеціальностей університету культури відвідали змістовну і цікаву лекцію, довідавшись чимало корисного про ПДВ та правові основи оподаткування в Україні.