Правові механізми захисту прав пацієнта в медичних закладах

pravmeh08

На Кафедрі державного управління і права Київського університету культури для студентів і викладачів вишу відбулась тематична лекція кандидата медичних наук, доцента, лікаря-практика Юрія Габорця.

У своєму майстер-класі Юрій Юрійович розповів про захист прав пацієнтів в медичних закладах з юридичної точки зору, сучасний стан правового забезпечення прав пацієнтів в Україні і світі та існуючі проблеми у сфері судового захисту прав пацієнтів в нашій державі.

pravmeh01

pravmeh01

pravmeh01

За словами спікера, одним з оптимальних напрямів вдосконалення системи захисту прав пацієнтів в Україні є створення незалежного експертного центру при МОЗ України та регіональних департаментах охорони здоров’я. До складу даного центру обов’язково мають бути залучені висококваліфіковані професіонали (науковці, фахівці з юриспруденції, психологи, соціологи) для забезпечення неупередженості та об’єктивності їх діяльності.

pravmeh01

pravmeh01

pravmeh01

pravmeh01

Юрій Габорець наголосив на тому, що пацієнт неодмінно повинен знати свої права. Якщо хворому потрібна невідкладна допомога, він має право на обстеження і лікування у будь-якому медичному закладі. У разі, якщо медичний працівник ухиляється від своїх обов’язків, повинен нести відповідальність за службову недбалість.

Студенти і викладачі КУК винесли для себе багато корисного і цікавого, прослухавши тематичну лекцію від провідного фахівця в медичній галузі. Отримана інформація без сумніву знадобиться майбутнім юристам в їхньому подальшому професійному житті.