Правові механізми захисту прав пацієнта в медичних закладах

pravmeh08

На Кафедрі державного управління і права Київського університету культури для студентів і викладачів вишу відбулась тематична лекція кандидата медичних наук, доцента, лікаря-практика Юрія Габорця.

У своєму майстер-класі Юрій Юрійович розповів про захист прав пацієнтів в медичних закладах з юридичної точки зору, сучасний стан правового забезпечення прав пацієнтів в Україні і світі та існуючі проблеми у сфері судового захисту прав пацієнтів в нашій державі.

pravmeh01

За словами спікера, одним з оптимальних напрямів вдосконалення системи захисту прав пацієнтів в Україні є створення незалежного експертного центру при МОЗ України та регіональних департаментах охорони здоров’я. До складу даного центру обов’язково мають бути залучені висококваліфіковані професіонали (науковці, фахівці з юриспруденції, психологи, соціологи) для забезпечення неупередженості та об’єктивності їх діяльності.

pravmeh01

Юрій Габорець наголосив на тому, що пацієнт неодмінно повинен знати свої права. Якщо хворому потрібна невідкладна допомога, він має право на обстеження і лікування у будь-якому медичному закладі. У разі, якщо медичний працівник ухиляється від своїх обов’язків, повинен нести відповідальність за службову недбалість.

Студенти і викладачі КУК винесли для себе багато корисного і цікавого, прослухавши тематичну лекцію від провідного фахівця в медичній галузі. Отримана інформація без сумніву знадобиться майбутнім юристам в їхньому подальшому професійному житті.