Прем’єрний показ від студентів-театралів

Оригінальну інтерпретацію вистави за п’єсою А. Чехова «Вишневий сад» презентували у столичному театрі «Актор». Прем’єра захопила увагу відомих майстрів сцени, митців, поціновувачів театральної естетики, які з цікавістю завітали на перегляд. Особливо знаковим показ став для студентів 3-го курсу майстерні Дмитра Ступки факультету театру та кіно, адже саме вони вийшли на сцену поряд із заслуженими артистами та досвідченими акторами, серед яких і викладачі факультету – Віталій Сергійович Ажнов та Анатолій Юрійович Тихомиров.

Режисер і художній керівник В’ячеслав Жила зумів по новому відчути класичну історію життя в маєтку Гаєвих-Раневських. Його «Вишневий сад» – це пристанок неврівноважених та духовно травмованих людей. Вони існують у порочному і приреченому світі, але все ж вірять у своє щасливе майбутнє.

Що насправді приховують власники саду? Чи можуть по-справжньому кохати герої? Яка реальна мотивація Єрмолая Олексійовича, наскільки чисті його наміри і чи щирим є ставлення Лопахіна до вдови Раневської? Відповіді на ці питання надають актори на сцені. Студентці Христині Комаровій пощастило зіграти Дуняшу, за п’єсою вона вразлива і ніжна дівчина-покоївка, однак у новій постановці їй притаманні абсолютно протилежні якості. А от студент Ілля Стаканчук розкрив образ карикатурно-саркастичного спрямування, надзвичайно задоволеного своєю персоною лакея Яші. Найзагадковішу роль конторщика Єпіходова відтворив Артем Сухина, якого часто у виставі називають «двадцять два нещастя».

Викладачка з акторської майстерності Марина Сорока пишається творчою молоддю, яка ще зі студентських лав удосконалює свої навички на професійній сцені, долучаючись до цікавих проєктів.

«Хочу виокремити акторську роботу Христини Комарової, їй вдалось втілити надскладний образ, пов’язаний з гострою характерністю, її героїня ніби оголений нерв, який от-от розірветься. Не менш яскравим видався персонаж студента Іллі Стаканчука, що ввібрав лицемірство та всю ницість того суспільства.

До речі, Ілля був введений у виставу за декілька днів, але проявив неабияку професійну підготовку. Студент Артем Сухина задля досягнення «надзавдання» ролі оволодів неймовірною пластикою тіла, і завдяки їй блискавично впорався з образом свого персонажа», – розповіла Марина Василівна.

Варто зазначити, що студентська молодь факультету театру та кіно упродовж року успішно взаємодіє з різними театрами та кіновиробництвами. Але особливу увагу вона отримала з боку театру «Актор»: співпраця зі студентами творчої майстерні Дмитра Ступки розпочалась ще до «Вишневого саду», молоді актори брали участь у проєктах «Ніч перед Різдвом» та «Лускунчик».

Наразі акторський курс працює над виставами «Кольори» українського драматурга Павла Ар’є та «Людина-подушка» британсько-ірландського автора Мартіна МакДонаха.

Отже чекаємо від талановитих студентів факультету театру та кіно яскравих прем’єр, які неодмінно стануть цікавим продовженням столичного театрального сезону.