Про сучасну драматургію і театр

Навчання на факультеті сценічного мистецтва, сповнене цікавих проєктів. Нині у юних театралів проходження виробничої практики: кожен студент надихається унікальними доробками видатних майстрів сцени та кіноіндустрії, а також намагається втілювати власні творчі задуми!

«Секрет успішності студентів і випускників безумовно у професійно-практичній підготовці! На факультеті дуже насичена практика, яка відбувається у провідних театрах та на знімальних майданчиках країни», – зауважує куратора і викладачка Ксенія Ромашенко.

Педагоги і майстри курсів за участі студентської молоді створюють різноманітні перформанси, ставлять креативні вистави, запрошують на зйомки у художніх фільмах, а головне – мотивують власним прикладом як актори та режисери театру і кіно. Серед зіркових викладачів факультету Остап Ступка, Дмитро Ступка, Ірма Ванца-Вітовська, Володимир Нечепоренко,  Стас Жирков, Ксенія Ромашенко, Ахтем Сеітаблаєв, Микола Боклан.

Важливою складовою навчального процесу є і освітні майстер-класи, тренінги від провідних митців та фахові зустрічі. Днями в театрі «Золоті ворота» відбулася творча зустріч студентів акторської майстерні Стаса Жиркова і Ксенії Ромашенко із молодою українською драматургинею Лєною Лягушонковою, чиї твори позбавлені романтичного флеру і є відвертим відображенням сучасного світу.

Дебютувала Лєна, як довідалась молодь, на фестивалі Тиждень актуальної п’єси у 2018 році з твором BAZA. Згодом стала учасницею лабораторій Молодого театру, Національної спілки театральних діячів України, Школи швидкої драми «PostPlay» та фестивалів Тиждень актуальної п’єси і Drama.UA. Популярність у театральних колах драматургиня здобула, долучившись до постановок «Дикі люди», «Річ-Річ», «Мої родичі та інші покидьки», «Макбет» і «Механічний апельсин» у Київському національному молодому театрі, Дикому театрі, в Львівському академічному театрі ім. Л. Українки, Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька.

«Дуже приємно, що є театри, котрі цікавляться сучасними п’єсами, така професійна взаємодія театралів із драматургами дає змогу інноваційно розвиватись українському театральному мистецтву», – наголосила Лєна Лягушонкова.

Зустріч була присвячена темі сучасної драматургії на сцені театру, захопивши увагу учасників змалюванням реальних образів незавуальованого життя. Однак квінтесенцією майстер-класу став інноваційний театральний проєкт, у якому будуть задіяні 2 виші – Університет культури і Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, і 2 театри: «Золоті ворота» й Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

Команда творців мистецького проєкту вирішила надати можливість студентам професійно зануритись у театральний світ, попрацювати разом із сучасними українськими режисерами та драматургами над креативними постановками! Результатом такої співпраці стануть нові оригінальні вистави. Отже попереду на творчу молодь чекають неймовірні враження і цікавий досвід!