Секрети українського фотомистецтва від Ярослава Голубчика

Метод дуальної освіти в Університеті культури набирає обертів, студенти спілкуються із фахівцями, успішними особистостями та експертами, переймають цінні знання і застосовують теорію на практиці.

На Факультеті зв’язків з громадськістю і журналістики студенти відвідали майстер-клас «Усі секрети фотомистецтва» відомого фотожурналіста Ярослава Голубчика.

Під час зустрічі спікер розповів молоді про українську фотожурналістику, власні професійні здобутки та унікальні технології у фотомистецтві, а також поділився корисними лайфхаками і презентував фотопроект.

На початку спілкування Ярослав акцентував, що професійна фотожурналістика в Україні майже знецінилась:

«Наразі репортажна зйомка не потребує високої якості знімків. Тому, якщо в когось є гаджет з камерою, він може стати фоторепортером. Зараз велика кількість охочих безкоштовно опинитись у гарячих точках, знімати під кулями, біля вибухаючих снарядів.

Раніше військовий фотограф отримував 500у день, просто за те, що він знаходиться у зоні бойових дій. Сьогодні фотографи готові працювати ледве не за їжу».

Фотограф зосередив увагу молоді на важливості створення змістовних світлин для ЗМІ. Він підкреслив, що потрібно робити фоторепортаж так, щоб журналіст, дивлячись на нього, міг написати текст без будь-якої допомоги. На його думку, фото має передавати максимум інформації.

Ярослав Голубчик познайомив студентів із альтернативною фотографією, унікальними методами друку за технологією середини ХІХ століття. Митець представив власні світлини створені на акварельному папері, тканині та дереві, що виконані у різних техніках ручного друку.

Такий вид творчості досить елітний, оскільки потребує певних знань, навичок, специфічного обладнання, здатності до постійних експериментів та суттєвих фінансових затрат.

«Останнім часом я фотографую на дерев’яну камеру радянських часів, використовуючи рентгенівську плівку.

Ви не уявляєте скільки потрібно часу, щоб надрукувати одне фото. Цей процес займає мінімум один день, а якщо знімок має багато шарів – друк може тривати до одного місяця і більше», – сказав Ярослав.

У процесі майстер-класу гість вперше публічно повідомив про спільний проект із благодійним фондом «З теплом у серці», в якому представлена фотосесія дітей із фізичними і психологічними вадами.

«Чому ми ніде не публікували роботи!? Тому що я не хочу використовувати це для власного піару як фотографа.

Я прагну, щоб після презентації серед вас знайшлись такі піарники чи журналісти, які б допомогли представити нашу роботу українцям так, аби люди захотіли допомогти цим дітям, або ж почали ставитись до них із теплотою та увагою», – звернувся до молоді фотомитець.

Наприкінці майстер-класу студенти Університету культури щиро подякували за змістовне спілкування, щирі емоції та здобуті знання. У свою чергу, Ярослав Голубчик запропонував молоді співпрацювати, обмінюватись креативними ідеями і підтримувати українську фотожурналістику разом!