SERAFYN: Мрія – головний генератор подій вашого життя!

Відомий шоумен, хореограф, телеведучий, співак, саундпродюсер, саундрайтер (англійською, українською, російською та іспанською мовами), соліст гурту «Rumbero’s» Олег Серафін провів майстер-клас для студентів факультету івент-менеджменту і шоу-бізнесу.

На майстер-класі спікер поділився власним досвідом досягнення успіху, розкрив нюанси шоу-бізу, надав мотиваційні поради, як бути в тренді та досягти поставленої мети.

«Я не буду вас вчити, а розповім свою 15-річну історію становлення. Про цікаві проєкти та який я отримав досвід, працюючи над ними», – розпочав шоумен.

«Разом з Амадором Лопесом 13 років тому ми створили вокально-хореографічне шоу «Rumbero’s». Це єдиний україно-венесуельський, україно-латиноамериканський гурт, що працює у стилі карнавалу, шоу та неймовірних постановок. Це тяжка праця. Також я заснував танцювальний клуб в рамках одного з найбільших бізнес-клубів Європи, першого в Україні бізнес-клубу молодих підприємців «YOUNG BUSINESS CLUB», які прагнуть до розвитку та досягнення амбітних цілей. Планую його розширювати. Я тренер та коуч клубу. Також працюю на телебаченні. Мав авторський проєкт на «Мьюзік-бокс» (український музичний канал) – «Хіт-Ток». Це такий батл, хіт-парад музичних кліпів, новинок, де я навчав учасників танцювати тіктоки. На «1+1» у програмі «Сніданок з 1+1» я проводив ранкову руханку.

Мене завжди мотивували чужі історії успіху, тому, сподіваюся, що моя історія становлення стане вам у нагоді», – зазначив Олег Серафін.

Під час зустрічі зірковий гість представив молоді авторську презентацію, побудовану на мотиваційних цитатах, кожну з яких розкривав, ґрунтуючись на подіях із власного життя.

 

Ваша мрія – головний генератор усіх подій вашого життя.

«У моєму житті все розпочалося з мрії. Я бачив себе на великій сцені. Я хочу, щоб і ваша мрія здійснилася.

Мої батьки завжди допомагали мені у всьому, завдяки їм я зміг приїхати до Києва і стати тією успішною людиною. Моя мама музикант, викладач по класу скрипки, батько – інженер-електрик, а з дитинства ще той артист – він круто співає і танцює. Тато, до речі, завжди підтримував мене у всіх танцювальних і музичних починаннях, в дитинстві навіть допомагав мені писати вірші, а потім купив мій перший синтезатор, щоб я міг створювати пісні. Мама прищепила любов до музичних інструментів і класики. Я пам’ятаю, як в дитинстві ми слухали Баха, Бетховена, Вівальді. Вона возила мене на музичні конкурси. І хоча я не вибрав її інструмент, вона допомогла мені реалізувати себе як піаніста.

Мені пощастило, що у мене є талант співати і танцювати. Потому писати пісні, музику – це я вже прокачав здібності і цьому шалено радію, тому що будь-який талант він нам дається від Бога, і якщо ми не будемо його розвивати, то підемо в іншу сферу діяльності, а в глибині душі будемо жалкувати. До чого лежить ваше серце, від чого ви драйвуєте – розвивайте це.

Мрія здається нам чимось недосяжним, та насправді вона поділяється на цілі і чіткий план. Мрія – це те, з чим ви повинні прокидатися вранці і лягати спати ввечері. Ви можете бути генератором ідей, генератором енергії, але потрібно щось робити для здійснення мрії».

Олег Серафін розповів, що він родом зі Львова, у дитинстві займався танцями, гарно співав, здобув музичну освіту по класу фортепіано, вивчав англійську мову і дуже хотів навчатися у творчому виші, навіть вступити до університету культури, та батьки наполягли, щоб він обирав професії непов’язані з мистецтвом: перекладача, міжнародника чи юриста. Вони вірили в його талант, але дуже бентежилися, що, можливо, йому доведеться зіткнутися з розчаруваннями, працюючи в цій сфері. Олег погодився, але все ж сказав, що вчитися він буде в Києві, і вступив на міжнародні відносини до одного з провідних університетів. І це йому допомогло в майбутньому вести перемовини з івенткомпаніями в Туреччині, Єгипті, Болгарії. У команді шоу-балету «Rumbero’s» він один чудово розмовляє англійською, тому за сумісництвом був перекладачем.

Чужий успіх може стати прекрасною мотивацією до дії. Неможливо повторити чужий успіх, можна лише крок за кроком створити власний.

Ще до навчання в університеті, як дізналась молодь, Олег Серафін мріяв потрапити на проєкт «Караоке на Майдані», а потім до програми «Шанс» з тренерами Наталією Могилевською та Кузьмою Скрябіним. Дуже надихнув його приклад земляка, Віталія Козловського. Та не склалося. Коли він приїздив двічі до Києва, то сезон «Караоке на Майдані» завершувався, то зйомки переносилися на інші вихідні. І вже набагато пізніше, ставши солістом «Rumbero’s», артист все ж познайомився і з Наталією Могилевською, і з Кузьмою та спілкувався з ними у дружній компанії.

У студентські роки, щоб матеріально забезпечити свої потреби, він працював офіціантом, роздавав флаєри, продавцем-консультантом. «І це теж хороший досвід комунікацій», – акцентував співак.

«Не втрачайте жодного шансу. Чим би ви не займалися на шляху до своєї мрії, щоб ви не робили, робіть це круто, з повною віддачею», – мотивував спікер студентів і пригадав доленосний випадок, що стався з ним, коли він працював офіціантом в одному зі столичних ресторанів.

Красива блондинка замовила у нього капучино, і коли він його приніс, вона запитала: «А ти танцюєш?».

«Не знаю, як вона це зрозуміла, може якоюсь особливою ходою я ніс те капучино. Я відповів, що танцюю з дитинства. Ми роззнайомилися, і вона розповіла, що танцює в клубі латину, сальсу і їм не вистачає партнерів, та запросила мене приєднатись. Там познайомився з Амадором Лопесом, засновником клубу. Латину раніше я ніколи не танцював, ну хіба що повторював якісь рухи, дивлячись по телевізору, як це робить Джей Ло. Я приїхав на репетицію. Там були люди різного віку, всі усміхаються. Я відразу сказав, що сальсу танцюю вперше, та у мене є чудова якість – швидко запам’ятовувати рухи, далі вдаюсь до імпровізації і вкладаю свої ідеї».

 

Знайдіть свого наставника, отриманий досвід дасть можливість реалізувати себе в майбутньому.

«Дуже важливо на початку шляху знайти наставника, який вас дійсно буде надихати, у якого ви зможете чогось навчитися, абсолютно щиро, не використати, а навчитися, і прокачати особисті якості, залишаючись вірним собі. Не намагайтеся прожити чиєсь життя, прагніть отримати досвід і прожити своє. Потрібно зрозуміти всю кухню шоу-бізнесу. Прожити життя продюсера, асистентом якого ви є. Прожити, щоб зрозуміти, як це складно. А хочете відразу на першу роль, тоді варто брати на себе відповідальність. А головна роль передбачає шалений психологічний тиск, і це дуже складно. На початку шляху краще працювати десь на другому плані – це безцінний досвід».

 

Навчіться працювати в команді. Робота в команді прокачає ваші професійні навички та особисті якості.

«У моєму житті найбільш резонансним і доленосним випадком стала зустріч з Амадором Лопесом. Він надзвичайно досвідчений і мені було дуже цікаво навчатися у нього. В результаті ми потоваришували і стали крутими напарниками, пройшли разом вогонь і воду.

На момент, коли я почав танцювати в колективі, наздоганяючи хлопців, які були там уже кілька років, а хтось півжиття, я працював до втрати пульсу. Були моменти, коли говорили, а хто він такий, у нього немає освіти і досвіду хореографічного, навіщо його взяли? Я про усе знав, і мене, звичайно, це засмучувало, але не зупинявся і діяв далі. Дякуючи моїй завзятості, я почав танцювати в основному складі, став солістом, і вже непорозумінь із хлопцями не було, тому що вони бачили, як я стараюся, і бачили мій результат. Я заслужив їхню повагу».

Беріть і робіть!

«Є сумніви робити чи не робити? Взяв і зробив, а вже те, що вийде, це буде досвід, це буде результат. У будь-якому випадку ти просунешся вперед, якщо зробиш задумане. Повір у себе, розкрий свій потенціал, піднімай свою цінність, генеруючи нові ідеї, всі ці дії обов’язково приведуть тебе до успіху.

Дієш – з’являються навколо тебе енергія, рух, не дієш – нічого не з’являється. Не притягуються люди, які прийдуть і допоможуть тобі в якомусь проєкті, або просунуть тебе, не трапляються приємні несподіванки. Не з’являється нічого. Коли ти починаєш діяти – ти генеруєш енергію.

Ми діяли. Записували пісні. Домовлялися про ротації на радіостанціях країни. Це був непростий шлях: з розчаруваннями, успіхом і новими пізнаннями світу шоу-бізнесу.

Після перемоги Амадора Лопеса в проєкті «Танцюю для тебе» у нас було безліч корпоративів. Я танцював, співав, робив постановки, працював діджеєм, знімав відео і монтував його. Я старався вміти робити абсолютно все, що мені подобалося. Навчився вести перемовини з івент-агентствами, вибудовувати стратегію їх ведення та правильно презентувати весь арсенал наших можливостей».

 

Прислухайтеся порад, але дійте так, як підказує ваше серце.

«З’являється телепроєкт «Майданс» на телеканалі «Інтер». Грандіозний проєкт, і я мрію, щоб він коли-небудь відродився, ну звичайно, у світлі відомих усім трагічних подій, не на Майдані Незалежності. «Майданс» – це був такий досвід! Ми самі робили в Харкові постановки на 800 осіб, самі шили дорогі костюми, інвестували в себе, у власний бренд. Там познайомилися з продюсерами, їхніми асистентами, з усіма ланками цього масштабного творчого ланцюга. А ще це все безліч контактів і потрібних комунікацій. Можливість прокачати організаторські здібності, навчитися брати на себе відповідальність за результат.

Це і є інструменти та необхідні навички, щоб знайти роботу там, де ви мрієте».

Не бійтеся змін! Будь-які зміни на краще. Новий досвід відкриває нові двері – головне при цьому не зраджувати собі.

«Ми всюди різні – то з дредами, то з довгим волоссям, то з коротким. Головне, щоб це було стильно, був гармонійний образ.

«Rumbero’s» зайняв свою нішу – ми кращі в латино-українському стилі. Я пишу все нові і нові композиції. Зняли кліп на пісню «LaLaLa». Зйомки кліпу «Mi Musica» були надзвичайно спонтанними. Ми повністю довірилися нашому кліпмейкеру Юрію Двіжону (DVIZHON), з яким уже працювали над відеороботою «Chikabella». Він запропонував нам відзняти кліп у Лос-Анджелесі, де працювала його команда, і ми погодилися, хоч не планували їхати до Америки. Але так склалися обставини, що все ж вирішили не йти наперекір долі. Героями кліпу стали актори з різних країн світу: Канади, Японії, США, України, Польщі та Мексики. Головна ідея кліпу – показати, що музика об’єднує всіх незалежно від віку, національності та соціального статусу, і дозволяє вийти за межі буденного.

У період зйомок я почав знімати блог на камеру GoPro, сам монтував. І цей досвід вилився у щось грандіозне. Нас запросили з «Mi Musica» на «Світське життя» – святкову програму «Вечір прем’єр з Катериною Осадчою». Ми «закривали» це грандіозне дійство, що є дуже почесно, тому зробили класну постановку.

Усі ваші вміння з часом віддзеркаляться, коли ви будете знаходитись у творчій атмосфері. Важливо створювати власний тренд, свою нішу, вірити у власну унікальність і піднімати особисту цінність до генерування своїх ідей. Не сидіти на місці і чекати, а працювати. Де потрібно – про себе нагадати. Когось залучати. Наш час показав, що старі схеми не працюють. Працює, коли ти говориш про себе, продукуєш, ставиш нові цілі».

 

Якщо ви бачите зараз результат – це означає, що ви робили до цього все правильно.

««Вечір прем’єр», виступ на «Atlas Weekend» – це все моменти впізнаваності, які залежать від ефективного менеджменту, правильних дій і рішень директора та людини, котра просуває твою творчість в медіа. Промоушн через соціальні мережі, створення інфоприводів в інтернет-виданнях, ведення блогу дали також свої результати. Особливо, завдяки «Світському життю», ми вийшли на новий рівень. До нас звернулась турецька компанія з пропозицією проведення концертів в готелях преміум-сегмента. А вийти на таке концертне агентство дуже складно. Ми дали 55 концертів у Туреччині. Якби не ланцюжок з усіма подіями, або ми опустили руки, такого результату не було б. За нами не стояли інвестори. Ми заробляли і вкладали в себе, у свою творчість».

 

Будь-яка криза – це шанс навчитися чомусь новому і себе реалізувати.

«Коли був карантин і всі концерти відмінилися, гроші, отримані за них, уже подумки витратилися наперед. Не витрачайте гроші подумки (сміється). А тут такий форс-мажор у вигляді карантину, і я починаю писати музику, й це не «Rumbero’s». Виривається щось моє. Я пишу пісню «KARANTYN» і відчуваю, що хочу випустити її в інтернет. Я запитав у Амадора його думку, тому що ми ж партнери, він підтримав, і я її випускаю.

Композиція «KARANTYN» – це крик душі. Пандемія відокремила нас від звичного світу, у наших серцях оселився страх, невизначеність, ми не могли побачити один одного через самоізоляцію. Мені дуже хотілося підтримати і мотивувати людей – будь-що вірити тільки у краще. На той момент я справді не думав про сольну кар’єру. Але саме в той непростий період, коли залишився віч-на-віч із самим собою, зі своїми думками, нові почуття та переживання вилилися в рядки пісні «KARANTYN», а потім і в інші композиції, якими я ділився зі своєю аудиторією в соціальних мережах. У результаті в мене накопичилася маса матеріалу, який кардинально відрізняється від репертуару гурту. І я, дійсно, замислився про сольну кар’єру. Усвідомив, що настав час втілити нову мрію, і ніщо не залишиться без змін – все піде по-новому.

Зараз час особистого бренду. Таким чином ви знаходите свою аудиторію. Ми зняли кліп у квартирі на iPhone 11 під чітким керівництвом продюсера, стиліста та режисера Аіші Мілевської. Я самостійно пишу на «Мьюзік-бокс», надсилаю їм кліп, а також на інші музичні канали, відправляю композицію на радіо, і всі пишуть беремо, беремо. Я дуже багато отримав підтримки і почав виходити на створення особистого бренду SERAFYN.

І що я зрозумів, ви можете працювати у престижній компанії або крутому агентстві, навіть знайти своє місце в ній, але може будь-що статися, змінитися, і те, що залишиться з вами назавжди, це ви самі, ваші вміння та досвід. І ви ніколи не будете без роботи, не впадете в депресію, якщо будете знати свою цінність. І у вас буде досвід, і у вас буде власний бренд. Дуже важливо у своєму житті займатися тим, що драйвить, від чого ви кайфуєте, і саме це виходить найкраще.

Рік карантину, коли не було гастролей, я заходжу в ТікТок. Ого, там цікаво! Починаю щось повторювати, імітувати якийсь текст, і він залітає на 500 тисяч, а виконую танець і лише 500 переглядів. Так що це, я не зрозумів?! Я придумав цей танець і не залітає! Прийшла в голову ідея створити програму про тікток-тренди і винести на телеканал. Я телефоную на «Мьюзік бокс», розповідаю ідею, і ми започатковуємо «Хіт-ток». Я починаю знімати купу тік-стрімів, проводжу безліч прямих ефірів, і у мене на карантині не лишається вільного часу.

Важливо вірити в те, що ти робиш, знати, заради чого ти робиш це, і бачити кінцевий результат. Не забувайте, що життя в нас одне. Шукайте себе, реалізуйте, помиляйтесь. Головне – не зупиняйтесь!»

Завершився мотиваційний майстер-клас Олега Серафіна гучними аплодисментами, спільним зі студентами танцювальним флешмобом та безліччю селфі.