Синергія ІТ-реальності

Наприкінці 2020 року відбулась наймасштабніша ІТ-конференція в Україні «Synergy. IT Business & IT Education». Захід вперше проходив у змішаному форматі – online та частково offline, згуртувавши 43-х спікерів і рекордну кількість учасників – 1189.

Конференція складалася з доповідей експертів, тематичних панелей-дискусій, воркшопів, презентації стартапів та освітніх проєктів і поєднала на одному майданчику бізнес-фахівців, представників державних структур та навчальних закладів.

Олена Чайковська, спікер, декан факультету дистанційного навчання Університету культури, зазначила, що конференція є професійною платформою для підбиття підсумків та обговорення подальшої стратегії розвитку ІТ-освіти й ефективної співпраці уряду, бізнесу та освіти.

Цього року обговорення відбувалось навколо актуальних тем нових підходів до співпраці IT-бізнесу та IT-освіти, її діджиталізації і глобальних стратегій розвитку.

10 тематичних панелей зібрали керівників державних органів, вітчизняних та закордонних закладів вищої освіти і провідних ІТ-компаній задля вирішення кадрових проблем та визначення шляхів вдосконалення освіти в галузі ІТ.

Максим Почебут, керівник освітніх програм в EPAM Ukraine та віцепрезидент з освітніх питань Асоціації «IT Ukraine» акцентував, що запорукою ефективного розвитку ІТ-індустрії є продуктивний діалог між освітянами й бізнесом, а також всебічна і вчасна підтримка держави та готовність управлінців брати до уваги потреби обох сторін.

Євген Сакало, керівник університетської програми GlobalLogic Ukraine під час своєї доповіді наголосив, що ключовими аспектами для розвитку IT-освіти у 2021 році є системна робота щодо актуалізації навчальних курсів, створення спільних освітніх програм, запровадження студентських R&D проєктів в університетах та інвестиції у викладацький корпус.

У рамках панельної дискусії «Успішні кейси університетів» представники провідних вишів України поділилися практичними набутками з організації онлайн-навчання.

Декан факультету дистанційного навчання Університету культури Олена Чайковська розповіла про успішний досвід впровадження дистанційного та змішаного навчання з огляду на особливості мистецької освіти. Крім того, спікер зосередила увагу учасників на створенні високоефективної цифрової освітньої екосистеми, що надає розширений доступ до якісної, доступної, інклюзивної цифрової освіти з урахуванням можливості побудови власної траєкторії навчання.

Приємно, що серед учасників масштабної ІТ-конференції були випускниця кафедри комп’ютерних наук Університету культури Вікторія Федоренко, керівниця напрямку з розвитку освіти та клієнтського досвіду Асоціації «IT Ukraine», та студентка 3-го курсу Катерина Янушевська, яка проходить практику в асоціації.

По завершенні заходу всі фахівці та експерти змогли долучитись до цікавих воркшопів і презентацій проєктів від компаній GlobalLogic, EPAM й SoftServe.