Спецкурс «Мистецтво комунікацій» від Людмили Харів

mystkomun-01

В Університеті культури для студентів Кафедри журналістики та піару розпочався фаховий авторський курс «Мистецтво комунікацій» від телеведучої, журналістки, однієї з найкрасивіших та за версією журналу «Фокус» найвпливовіших жінок України – Людмили Харів.

Особисто представив гостю Михайло Поплавський: «Я хочу, щоб ви навчалися в зоні комфорту. Отримували знання, досвід від справжніх професіоналів своєї справи. У цьому році науково-педагогічний колектив Кафедри журналістики і піару поповнився новими мегавідомими викладачами. Один із них – майстер української журналістики Людмила Харів. Атакуйте життя! Живіть по максимуму! Ваша історія успіху починається сьогодні!» – звернувся до молоді Михайло Поплавський.

mystkomun-01

На початку майстер-класу Людмила Харів розповіла про те, чим студенти будуть займатися протягом року на заняттях.

«Ми вивчатимемо інструменти впливу на велику кількість людей. Навчимося правильно формувати перше враження, коло спілкування та результативно використовувати зв’язки. Я розкажу вам про 5 секретів мистецтва комунікації та на практиці продемонструю 4 техніки коректного отримання необхідної інформації у бесіді. І це далеко не весь список навиків, які ви зможете опанувати під час проходження курсу», – зауважила Людмила Харів.

mystkomun-01

На першому занятті викладач ознайомила майбутніх журналістів і піарників із формулою успіху відомого тренера з особистісного зростання Томаса Леонарда.

На його думку, успіх складається на 10% із знань, 40% займає наш спосіб мислення, а 50% залежить від нашого оточення.

mystkomun-01

Далі студенти розмірковували над запитанням «Що робить нас щасливими?» та виділили 4 аспекти: досягнення мети, рідні люди, здійснення мрій та улюблена справа.

Відома журналістка зауважила, що вчені Гарвардського університету виокремили 3 умови щасливого життя:

1. Близькі стосунки.
  2. Якість, а не кількість стосунків.
  3. Стабільний шлюб і постійна підтримка.

Людмила Харів поділилася знаннями про популярний у всьому світі networking – вміння встановлювати та розвивати горизонтальні зв’язки.

Викладач пояснила молоді різницю між типами людських взаємозв’язків. Вертикальні – коли є підпорядкування, а горизонтальні базуються на рівноправних дружніх відносинах.

mystkomun-01

Також спікер назвала 3 необхідні фактори для налагодження другого типу людських зв’язків:

1. Однакові цілі.
  2. Спільні цінності.
  3. Схожі інтереси.

Цікаво студентам було почути й про три точки, котрі допоможуть комунікувати з будь-якою людиною незалежно від її віку, соціального статусу та сфери діяльності:

1.Фізична – сила присутності.

2.Інтелектуальна – сила вашої цінності для співбесідника.

3.Емоційна – сила невидимого зв’язку. Вона, у свою чергу, базується на трьох засадах, а саме: симпатія, довіра та інтерес.

mystkomun-01

На завершення зустрічі молодь змогла поставити запитання, що найбільше її хвилювали. Журналісти-початківці розпитували про кар’єрний шлях, особливості роботи на телебаченні та про те, як збагатити свій внутрішній світ. Студентка Ірина, котра придумала найкреативніше питання, отримала в подарунок авторську книгу Людмили Харів.

На згадку про початок цікавого курсу всі присутні зробили спільне фото.