Студенти – міжнародники Київського університету культури активні учасники парламентських слухань у Верховній Раді України

studmizhn24

Верховна Рада України здається неприступною фортецею для українців, але для студентів Київського університету культури це не перешкода.

Найкращі й найактивніші студенти й професорсько-викладацький склад факультету журналістики і міжнародних відносин неодноразово були присутні на засіданнях, парламентських нарадах або ж під час круглих столів.

studmizhn05

studmizhn05

studmizhn05

Хто ж ці герої, що відвідали найвищий орган законодавчої влади? Насправді це звичайні студенти, які працюють під час лекцій та семінарських занять, беруть активну участь у студентському житті й помалу намагаються реалізувати себе як професіонали своєї справи. Тому кожен може стати членом цієї делегації, потрібно тільки прикласти трішки зусиль і це допоможе реалізувати амбіції кожного.

А тепер детально: хто? де? коли?

Працівники кафедри міжнародних відносин постійно організовують виїзні зустрічі із представниками дипломатичної служби та діючими політиками, тому студенти-міжнародники та професорсько-викладацький склад кафедри вже стають невід’ємною частиною заходів, які організовує Український Парламент.

У парламентських слуханнях брали участь кращі студенти-міжнародники та викладачі Факультету журналістики і міжнародних відносин (далі – ФЖіМВ), серед яких: Марина Іванівна Шевченкодекан факультету журналістики і міжнародних відносин; Анна Немеш, магістр Міжнародних відносин, аспірант, асистент Кафедри Міжнародних відносин; студенти Кафедри міжнародних відносин: Андрій Мамикін, Аліна Нужненко, Влада Марчук, Ксенія Скорик, Фітат Матлаб кізі Кулієва, Владислава Літошко, Анна Гречушкіна, Антоніна Васянович, Кристина Ходос, Людмила Петльована, Вікторія Стратюк, Анастасія Ольховик, Олександра Дейкун, Анна Токаренко та Марія Гладка.

studmizhn05

studmizhn05

studmizhn05

Протягом цього короткого семестру студенти чотири рази мали змогу взяти участь в обговореннях різноманітних тем: «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист» (12 жовтня) «Реформування парламентських процедур: конституційно-правовий аналіз» (22 листопада), «Представництво жінок у політиці в країнах Східного партнерства – регіональне дослідження та обмін інформацією» (1 грудня), «Актуальні питання зовнішньої політики України» (7 грудня).

Знання – це сила, або про що говорили на засіданнях

Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист

«Те, як держава ставиться до дітей, означає її ставлення до майбутнього», – зазначила під час відкриття заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. До речі, ця думка й стала наріжним каменем слухання.

Доповідачі перш за все звернули увагу на проблеми дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дитячих будинків та обговорювали негативні тенденції у сфері забезпечення і захисту дітей.

Неоднозначно проходили обговорення питань, які стосуються дітей війни. Розглянули проблему існування та виживання громадських дитячих і молодіжних організацій, недопущення ліквідації центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і скорочення їх працівників.

Реформування парламентських процедур: конституційно-правовий аналіз

 «Підвищення інституційної спроможності Верховної Ради та підвищення ролі і значення парламенту – це одна з важливих реформ, яка сьогодні впроваджується в Україні», – цими словами розпочав засідання заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Василь Яніцький, а також акцентував увагу на основні проблеми законодавчого процесу в Україні та шляхах їх вирішення.

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

Секретар Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Дмитро Лубінець зазначив: «Рекомендації Місії Європейського Парламенту визнані, як основа для підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України». Згодом же звернувся до учасників «круглого столу» з пропозицією обговорити таке важливе питання як суб’єктність права законодавчої ініціативи народними депутатами.

У ході роботи «круглого столу» представники органів державної влади, експертного і наукового середовища розглянули якість законопроектів, які реєструються у Верховній Раді України і висловили своє бачення щодо шляхів удосконалення законодавчого процесу в Україні.

Представництво жінок у політиці в країнах Східного партнерства – регіональне дослідження та обмін інформацією

До заходу долучилися понад вісімдесят представників законодавчих органів, органів адміністрування виборів, журналістів, жіночих громадських організацій та незалежних гендерних експертів з країн Східного партнерства. Під час конференції було обговорено поточний стан справ на основі фактів та цифр, а також питання подальших заходів підтримки та стратегії щодо збільшення рівня представництва жінок у політиці у країнах Східного партнерства.

Недостатнє представництво жінок у політичному житті підриває демократичні процеси в країнах Східного партнерства – такий лейтмотив регіонального дослідження щодо представництва жінок у політиці.

Актуальні питання зовнішньої політики України

Із доповідями виступили заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко, голова парламентського Комітету в закордонних справах Ганна Гопко та інші.

Одним із найважливіших завдань у сучасних умовах визначили продовження спрямування зусиль щодо протидії агресії Російської Федерації відносно України.

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

Промовці наголошували на необхідності активізації законотворчого процесу, спрямованого на реалізацію стратегічного курсу України на інтеграцію до ЄС та НАТО. Закликали до прискорення ухвалення нового Закону України «Про дипломатичну службу».

На слуханнях були висвітлені нагальні проблеми, які стоять перед вітчизняною дипломатією та пріоритети української зовнішньої політики України.

Майбутнє за новим поколінням

За словами студентів Кафедри міжнародних відносин, можливість побачити на практиці процес творення дипломатії, відчути її політичні інструменти в дії стало безцінним досвідом, який обов’язково стане у нагоді у майбутній професії. Участь у круглому столі стала для них ґрунтовним досвідом та ексклюзивною можливістю взяти участь у творенні майбутніх реформ.

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

В університеті культури виховують висококваліфікованих фахівців, які вже незабаром представлятимуть Україну на міжнародному рівні та усіляко сприятимуть підвищенню її ролі у світі.

Наші студенти із захопленням заходять і виходять із сесійного будинку Верховної Ради, а своїми емоціями діляться у соцмережах.

Олександра Дейкун:

Багато емоцій зараз. Це були дійсно інформативні виступи з приводу стратегій нашої країни на майбутнє. Особливо вражена виступами Бровченка Юрія – заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі та Зеркаль Олени – заступника Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції.

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01

Анастасія Ольховик:

Щиро вдячна за таку можливість, бо враження неймовірні. Парламентські слухання з теми: “Актуальні питання зовнішньої політики України”. Мала можливість почути дуже цікаві виступи народних депутатів та заступників міністрів закордонних справ з питань європейської інтеграції. Є над чим подумати, є над чим працювати!

Марія Гладка:

Одна справа – вчити основи дипломатії, її історію й теорію, але зовсім інша це – бачити, як все це застосовується на практиці. Мені ж пощастило взяти участь у парламентському засіданні Верховної Ради України.

Питання зовнішньої політики України давно не обговорювалося на всеукраїнському рівні. Але зараз, в непростий для держави час, ця тема є однією із найактуальніших. Саме дипломати, в координації з чіткою інформаційною й культурно-просвітницькою роботою зможуть підняти престиж України і показати всьому світу нашу силу і велич. «Тебе поважають як партнери тільки тоді, коли ти сильний партнер!». Хочу висловити велику вдячність Шевченко Марині Іванівні і працівникам Кафедри міжнародних відносин за таку можливість розвиватися в професіональному плані. Сподіваюся, що все сказане буде почуте, а сьогоднішнє засідання покладе початок реформам зовнішньої політики України.

studmizhn01

studmizhn01

studmizhn01