Сучасні тенденції кулінарології

suchtend01

На Кафедрі готельно-ресторанного бізнесу з успіхом пройшов майстер-клас президента Асоціації Кулінарів України Михайла Пересічного.

На Кафедрі готельно-ресторанного бізнесу Київського університету культури відбувся майстер-клас на тему «Всесвітній конгрес ВАКС: сучасні тенденції та стратегія розвитку кулінарології», який провів президент Асоціації Кулінарів України Михайло Пересічний.

suchtend01

Гучними оплесками зустріли студенти університету Михайла Поплавського, який завітав на майстер-клас колеги та представив молоді високоповажного спікера : «Такі зустрічі і майстер-класи є для вас безцінним джерелом знань, поштовхом до особистісного та професійного зростання. Тож вітайте шановного професора, президента АКУ, завідувача кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу університету культури Михайла Пересічного!»

suchtend01

На початку зустрічі пан Михайло ознайомив молодь із темою майстер-класу: «ВАКС – це неполітична організація, яка націлена на підтримання й розвиток стандартів кулінарії по всьому світу. Асоціація досягає своїх цілей завдяки навчанню і професійному розвитку членів асоціації – фахівців, які є авторитетами в кулінарному мистецтві».

Також професор зазначив, що конгрес ВАКС був організований у більш ніж 20 містах світу протягом 88-річної історії асоціації і проводиться кожні 2 роки.

suchtend01

«У 2002 році Конгрес проходив у Кіото. Саме тоді Асоціація кулінарів України вперше увійшла до ВАКС й виборола бронзову медаль у змаганнях. Хочу сказати, що АКУ пройшла великий шлях від «закритої епохи» до відкритого періоду взаємодії з Асоціаціями всього світу», – підкреслив важливість та досягнення українських кулінарних організацій Михайло Пересічний.

suchtend01

Зокрема гість розповів студентам, що ВАКС налічує понад 105 офіційних асоціацій кулінарів, які представляють близько 10 мільйонів професійних шеф-кухарів майже з усіх розвинених країн.

Найвідоміші, окрім ВАКСу, – такі міжнародні кулінарні спільноти:

1. «Кухарі світу без кордонів», що ставлять за мету порятунок людських життів, полегшення їхніх страждань і відновлення почуття гідності й прав, а також забезпечення їжею й чистою водою голодуючих по всьому світу.
  2. «Women leadership forum» був створений, щоб зробити жінок асоціації більш помітними, продемонструвати їхні таланти через харчову індустрію шляхом підтримання їх в особистісному зростанні.

Останнім часом, за словами Михайла Пересічного, учасники ВАКС неодноразово порушують питання щодо можливості освоєння кулінарної справи для студентів і викладачів, а також отримання ними сертифікатів Асоціації кулінарів світу.

Зацікавила майбутніх фахівців й інформація про властивості та можливості використання чаю в кулінарії. Виявилося, що він є не тільки замінником багатьох інгредієнтів, але і використовується для приготування коктейлів, маринування овочів та фруктів, додаткового аромату для десертів.

По завершенні навчальної лекції, професор виділив п’ять головних тенденцій розвитку кулінарології:

• дотримання всіх фахових принципів і вимог до кулінарного мистецтва;
  • національна(етнічна) кулінарологія;
  • молекулярна кухня;
  • формування принципів кулінарології функціонального призначення;
  • збереження навколишнього середовища.

suchtend13