Свято МУЗИКИ КУК & КНУКіМ

До Міжнародного дня музики влаштували спільну святкову імпрезу в Київському університеті культури та Київському національному університеті культури і мистецтв. Талановита студентська молодь і викладачі кафедри естрадного співу КУК та факультету музичного мистецтва КНУКіМ презентували безцінні шедеври музичної класики, фольклорної традиції та народної пісенної спадщини, а також яскраві сучасні твори, підкоривши неймовірною майстерністю виконання.

Відкрила урочистий захід заступник декана факультету музичного мистецтва, відома народна співачка і фольклористка, а також ведуча концертної програми Валентина Сінельнікова, яка привітала педагогів і молодь зі святом прекрасного мистецтва музики, побажала усім творчого натхнення, мажорного ладу, високих та дзвінких нот і щоб у душі кожного завжди звучала радісна й добра мелодія.

Поздоровила винуватців свята завідувачка кафедри музичного мистецтва, заслужена артистка України Наталя Кречко: «Колеги-музиканти, студенти і всі, хто причетний до цього дійства! Музика – це насолода для тих, хто її любить слухати, а для нас, музикантів, – це ремесло, наша робота і наше життя! Щиро бажаю реалізації творчих проєктів, втілення прекрасної музики в життя, щоб ваш талант був завжди оцінений, а глядач наповнював зали на 100% оплесками та гучними вигуками “Браво!”».

На початку дійства жіночий камерний хор «Оранта», який очолює художній керівник Владислав Лисенко, виконав гімн студентів «Гаудеамус», захопивши усіх драйвом і потужним багатоголоссям.

Особливим подарунком з нагоди Дня музики стало відеопривітання-колаж від Почесного Президента КУК, народного артиста України, професора Михайла Поплавського, народної артистки України, професора КУК Алли Попової і студентів-вокалістів КУК, а також народних артистів України Миколи Гобдича, Наталії Бучинської, Дмитра і Назарія Яремчуків, заслуженого артиста України Олексія Шпортька, фронтвумен гурту «Go_A» Катерини Павленко, очільника гурту «Без обмежень» Сергія Танчинця, заслуженої діячки мистецтв України, професора КНУКіМ Надії Брояко.
Різножанровість творів концертної програми вражала. Дівоча група фольклорного ансамблю «Кралиця» спільно із художнім керівником, заслуженим працівником культури України, професором Іваном Сінельніковим виконала дві обрядові весільні пісні з Чернігівщини. Олександр Подолян, першокурсник за спеціалізацією «Академічний вокал», підготував твір з репертуару Елвіса Преслі «Can’t Help failling in Love». Студенти-фольклористи 3-го і 4-го курсів факультету музичного мистецтва КНУКіМ Віталій Дужик і Євгенія Мазуренко подарували українську народну пісню «Котиться сонце» під супровід сопілки-тенора та з використанням елементів бітбоксу.

У виконанні Марти Павлишин, студентки-бандуристки 2-го курсу, прозвучала українська народна пісня «У городі грушка». Вокальний ансамбль «Ad libitum» (художній керівник – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова) представив українські народні пісні «Гай зелененький» та «Їхали хлопці – запорожці» (концертмейстери Олександр Лузан та Вадим Самолюк). Тарас Яницький, заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства, доцент КНУКіМ неймовірно вразив перекладом для бандури саундтреку до всесвітньо відомого серіалу «Сутінки».

У фіналі надзвичайно проникливо пролунали пісні у виконанні студентів кафедри естрадного співу КУК. Роман Морозов захопив увагу композицією «Найкращий день», Діана Мазур надихала твором «Відлітай», Аліса Приходько підкорила піснею «It’s My Life» з репертуару Bon Jovi.

Свято МУЗИКИ КУК & КНУКіМ вдалося на славу, об’єднавши молодь і педагогічні колективи в єдиному пориві яскравих творчих емоцій, які були втілені в різноманітних пісенних та музичних творах.