Талановиті дизайнери КУК&КНУКіМ

Нещодавно факультет дизайну і реклами Університету культури влаштував масштабну мистецьку подію в Національному заповіднику «Софія Київська».

Творча команда вишу втілила одразу 3 проєкти: виставку-конкурс на логотип/знак Софії (куратори Андрій Будник і Тетяна Божко), експозицію «Ad Fontes» студентів і викладачів КНУКіМ і КУК (куратор Андрій Будник) та сателітний арт-проєкт «Ярославни» (куратор Оксана Чуєва), презентувавши 133 твори у 3 залах з різними концепціями та на 2-у поверсі арт-галереї «Хлібня».

Перед учасниками та конкурсантами були поставлені 2 завдання: перше – зробити ребрендинг об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Національного заповідника «Софія Київська» з урахуванням актуальних течій і трендів; друге – позиціонувати музей як престижну і модну локацію для креативного формотворення, неформального спілкування на тлі величного мистецтва чи історичних артефактів національного і світового значення.

В рамках виставки-конкурсу логотипу «Софії Київської» цікаві пропозиції нової айдентики з теоретичним обґрунтуванням візуальної частини представила креативна молодь факультету дизайну і реклами КНУКіМ&КУК.

Талановитими конкурсантами проєкту на найкращий знак стали:

Арабаджи Олена (КНУКіМ)
Шевчук Анна (КНУКіМ)
Шмідт Тетяна (КУК)
Щавінська Яна (КНУКіМ).

Заповідником було оприлюднено кілька інтерв’ю зі студентами, знято відеопрезентацію проєкту, а на медіаресурсах періодично викладались найкращі знаки.
Один з логотипів вподобала генеральний директор «Софії Київської» Неля Куковальська, яка запрошувала всіх охочих взяти участь у голосуванні і підтримати талановитих дизайнерів.

Його створила студентка факультету дизайну і реклами Університету культури Ілона Іщук. «Основний елемент це свічка, яку ми бачимо зверху. Крім того, якщо об’єкт перевернути на 90 градусів, можна побачити людину, ось руки. І коло це те, що об’єднує свічку та людину. А заповідник це місце, яке об’єднує всіх українців в коло, у коло сімей», – розповіла Ілона про свій логотип і висловила думку, що заповідник має стати осередком, де молоде покоління буде збиратись разом, аби дізнаватись унікальні факти з історії, культури, релігії своєї країни, а також збагачувати власні знання цікавою інформацією про творчі ініціативні проєкти, що реалізуються у «Софії Київській».

Виставку-конкурс супроводжували дві потужні експозиції, згенеровані у творчих лабораторіях кафедри графічного дизайну ФДіР: «Ad Fontes» (До джерел) від студентів і викладачів КНУКіМ і КУК (куратор Андрій Будник), та арт-виставка «Ярославни» (куратор Оксана Чуєва), що є візуальним відображенням детального дослідження історичних матеріалів комунікативними засобами сучасного дизайну.
Упродовж конкурсу логотипів «Софії Київської» у виставкових залах заповідника тривало відкрите голосування та суспільне обговорення щодо найкращого знаку, проходили творчі зустрічі фахівців з графічного дизайну, а також відбувались змістовні екскурсії для молоді.

За підсумками конкурсу-виставки серед численних графічних витворів було обрано три яскраві концепції, розроблені студентами факультету дизайну і реклами Університету культури. Вони продовжать участь у конкурсі, а надалі будуть працювати над новими елементами айдентики, які відобразять у брендбуку для національного заповідника.