Творче спілкування з Юлією Герц

На Факультеті зв’язків з громадськістю і журналістики відбулась творча зустріч зі студенткою Університету культури, журналісткою та радіоведучою «Люкс FM», «Максимум» і «Nostalgie FM» – Юлією Герц.

Юлія розповіла першокурсникам про можливість працевлаштування під час навчання, радіожурналістику і надала професійні поради щодо правильної постановки голосу.

У журналістиці Юля Герц уже 5 років, а розпочала свою кар’єру із телеканалу «ПравдаТУТ», де працювала телеведучою, редактором, а згодом створила власне шоу. Втім, спочатку було чимало кастингів.

 «9 місяців я ходила на кастинги перед тим, як потрапити на «Люкс FM» і кожного разу чула, що я студентка, у мене мало досвіду або ж його взагалі немає.

Якщо вам кажуть: у вас немає потенціалу – не вірте! Лише 10% – це талант, а решта, 90% – працелюбність», – сказала ведуча.

Юлія зізналась, що протягом тривалого часу працювала на безоплатній основі і підкреслила, що заради мрії на таке варто зважуватись, аби потім впевнено й успішно підійматись кар’єрними сходами.

Після чого журналістка розповіла молоді про основні професійні вимоги на посаду радіоведучого і на що в першу чергу звертають увагу працедавці:

  • знання української мови
  • дикція, поставлений голос
  • любов до професії
  • презентабельний зовнішній вигляд
  • стресостійкість
  • базові знання роботи з комп’ютером.

«Ви маєте зрозуміти, що багато людей претендує на вашу посаду.

Щоб працювати на радіо, потрібно постійно вдосконалювати свій голос, викладатись на усі 200 %. Ваша дикція залежить навіть від того, поснідали ви зранку чи ні. Тому я раджу відвідувати заняття з вокалу або ж записатись на курси диктора», – додала Юлія Герц.

Гостя також ознайомила студентів зі структурою робочого дня новинного журналіста та поінформувала щодо його обов’язків. Вона зауважила, що фахівець має бути універсальним бійцем, готовим до будь-яких напружень, адже протягом дня в ефір виходить близько 30-ти випусків новин.

Наприкінці спілкування Юлія Герц побажала молоді ніколи не здаватись, цілеспрямовано йти до своєї мети і завжди перемагати!