Творчі перемоги дизайнерів-графіків у PANGRAM

Не кожен бакалавр кафедри графічного дизайну може похвалитися фактом, що його кваліфікаційна робота ще до захисту отримала кілька дипломів міжнародних конкурсів.

А от проєкт Лілії Помелової (ДХМг-27) на тему «Концептуальний шрифт «Маскарон» за мотивами стилю Ар Нуво в архітектурі» був нагороджений дипломом за 1-е місце в номінації Decorative Display на Міжнародному студентському конкурсі шрифтів і каліграфії PANGRAM. Також робота була відмічена і персональним дипломом від члена журі Марта Андерсона (Естонія).

Для втілення проєкту щодо столичних маскаронів випускниця спочатку вивчала архітектурне середмістя Києва кінця ХІХ – початку ХХ століть, а потім цікаві твори фотографувала камерою із телескопічним об’єктивом. Тож накопичений у процесі виконання бакалаврської роботи матеріал має не тільки дизайнерську, а й культурологічну цінність.

Керівник диплома, старший викладач кафедри графічного дизайну, заслужений художник України Андрій Будник, прокоментував перемогу Лілії Помелової в конкурсі: «Цей факт не є випадковістю, а навпаки результатом тривалої усвідомленої і цілеспрямованої роботи над шрифтовими розробками в межах поточних дисциплін. Лілія може пишатись не лише новою, але й минулорічною перемогою в PANGRAM. До речі, організатор конкурсу Тетяна Іваненко виступила рецензентом її диплома».

Андрій Вікторович одержав від організаторів події спеціальний подарунок – коштовне мистецьке видання.

Участю у Міжнародному студентському конкурсі шрифтів і каліграфії PANGRAM відзначилась і студентка Валентина Дворнік (ДХМг-29), отримавши відзнаку члена журі з Вірменії Едика Габузяна. Графічний проєкт Валентини навіяний спогадами про дитинство, у якому було багато різнобарвних солодощів та яскравості. Згадавши дитячі роки, учасниця вирішила розробити алфавіт з використанням кольорового пластиліну. Процес роботи був тривалим і кропітким, але дуже цікавим. Врешті вийшов акцидентний яскравий шрифт із назвою «Льодяник».

Робота створювалась упродовж навчальної практики, коли студенти мають закріпити набуті знання та навички проєктування, здобуті під час семестру, і продемонструвати власне творче бачення. «Дуже приємно, коли такі нестандартні творчі пошуки стають помітними та отримують відзнаки на міжнародному рівні. – наголосила керівниця проєкту Оксана Чуєва. – Це вже не перші відзнаки подібних робіт – минулого року заохочувальний диплом одержала Ліза Чаїнська за акцидентний шрифт «Натяк», який також було виконано протягом навчальної практики. Будемо і надалі надихати наших студентів на творчий пошук!»