Україна-Бразилія: двосторонні відносини

На кафедрі міжнародних відносин у рамках авторського курсу «Лідерство» Інни Костирі, доктора політичних наук, професорки, завідувача кафедри міжнародних відносин, проректора з міжнародного співробітництва відбулася зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні паном Нортоном де Андраде Мелло Рапестою.

Разом із паном послом до Університету культури завітали пані Елда Марія Гаспар Алварес, Міністерка-Радниця і керівниця відділу культури, та пані Ольга Салтикова, очільниця відділу культури та освіти Посольства Федеративної Республіки Бразилія в Україні.

Зустріч було організовано за активної участі Марини Шевченко, заступниці завідувача кафедри міжнародних відносин, та Оксани Білецької, начальниці Департаменту міжнародного співробітництва вишу.

Вітали поважного гостя в Університеті культури як представники професорсько-викладацького колективу кафедри, так і студенти: майбутні дипломати та фахівці із кібербезпеки й інформаційного забезпечення міжнародної діяльності.

Спілкування з поважним гостем розпочалось із вступної промови пані Інни Костирі щодо важливості поглиблення двосторонніх відносин між країнами та подяки пану Нортону де Андраде Мелло Рапесті за співпрацю в організації даного заходу, що сприятиме подальшому розвитку і професійному становленню майбутніх спеціалістів.

У свою чергу, пан Посол наголосив, що у сучасному світі саме культурна дипломатія набуває актуальності, бо це м’яка сила, завданням якої є просування інтересів різних держав, шляхом створення позитивного іміджу країни.

«Україна та Бразилія мають довгу історію взаємовідносин, адже цього року відзначатиметься 130-та річниця від часу перших переселень українців до Бразилії. Наразі в нашій країні є багато громадян з українським корінням, нащадків саме тих емігрантів. Вони співають українських пісень, спілкуються українською у родинному колі, вибираються у вишиванки на свята», – сказав шанований гість.

Зустріч із майбутніми фахівцями відбувалася англійською мовою як в офлайн, так і в онлайн-форматі.

У дружній та невимушеній атмосфері, поділившись із студентами власним досвідом багаторічної професійної діяльності щодо реалізації дво- та багатосторонніх відносин Бразилії, пан Нортон де Андраде Мелло Рапеста заохотив молодь ставити запитання, що дозволило учасникам заходу пізнати пана Посла як надзвичайно обізнану, щиру, відверту людину та професіонала високого рівня.

На завершення Пан Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні ще раз зі свого боку підкреслив важливість поглиблення співпраці між нашими країнами, розвитком туризму, обопільним знайомством із культурним різноманіттям обох держав.

Після жвавої та цікавої зустрічі поважним гостям Університету культури було влаштовано невелику екскурсію навчальними лабораторіями та лекційними залами вишу, які залишили яскраві враження новітніми технологіями, оснащенням та креативністю атмосфери.