«Україна і світ»

В Університеті культури відбулась щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Україна і світ: теоретичні та практичні аспекти діяльності у сфері міжнародних відносин».

Організували конференцію – Факультет міжнародних відносин і Департамент міжнародного співробітництва.

На захід завітали провідні науковці та Надзвичайні і Повноважні посли з Італії, Франції, Естонії, ОАЕ.

Зустрічали поважних гостей урочисто, під звучання Національного Гімну України, який натхненно і проникливо виконав Український народний хор ім. Станіслава Павлюченка.

Відкрив пленарне засідання міжнародної конференції  Почесний президент Університету культури, доктор педагогічних наук, професор Михайло Поплавський.

Диплом почесного професора Кафедри міжнародних відносин Михайло Поплавський вручив Надзвичайному і Повноважному Послу Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа, Надзвичайному і Повноважному Послу Естонії в Україні Гертові Антсу та керівнику політичного, економічного та інформаційного відділу посольства Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні Наджлі Аль-Раїс.

На пленарному засіданні учасники розглянули актуальні питання сьогодення щодо міжнародного співробітництва у галузях освіти і науки, мовної політики України, перспектив розвитку та євроінтеграційних процесів.

Представив спікерів та виступив модератором міжнародної конференції Надзвичайний і Повноважний Посол, кандидат політичних наук Роман Безсмертний.

Першим презентував аудиторії свою доповідь Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа на тему «Італія у сфері міжнародних відносин».

Із доповіддю на тему «Україна-Естонія: культурні відносини та співробітництво» виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Герт Антсу.

Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвен Ріголле розповів про міжнародні наукові та освітні проекти між двома країнами та перспективи їх реалізації.

Канцлер та керівник політичного відділу Представництва Європейського Союзу в Україні Фабіо Делла Піацца зосередив увагу присутніх на темі «Європейський Союз – стратегія розвитку».

Ректор Київської дитячої Академії мистецтв, професор, PhD, ArT, доктор філософії, професор Католицького університету в Ружомбергу, народна артистка України, Генеральний консул України у Пряшеві, Словацька Республіка (2010-2015 рр.) Ольга Бенч порушила важливу тему «Україно-словацьких міжнародних відносин крізь призму культурної дипломатії».

Звернувся до учасників заходу заступник Міністра з питань європейської інтеграції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Тарас Токарський, поінформувавши щодо «Стратегій розбудови сучасної України в умовах євроінтеграційних процесів».

Доповідь «Європейський вектор і вибори: чи очікувати змін?» представила кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Бекешкіна.

Тему «Мовної політики України» розкрила під час свого виступу Лариса Ніцой, українська письменниця, педагог, громадський діяч, член Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури.

Олександр Хара, експерт з питань зовнішньої політики і політики безпеки, заступник голови правління БО «Інститут стратегічних чорноморських досліджень» дослідив тему «”М’яка сила” України».

Про «Інтегративні суперечності сучасних комунікативних процесів» повідав доктор соціологічних наук, професор КНУ ім. Т. Г. Шевченка Володимир Судаков.

Проректор з міжнародного розвитку, завідувач Кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Інна Костиря виступила з доповіддю «Мова і культура в євроінтеграційній стратегії України».

Михайло Поплавський подякував високоповажним гостям за участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Україна і світ», наголосив на важливості співпраці Університету культури із закордонними вишами й відзначив, що конференція покликана стати поштовхом до активного вивчення молодим поколінням, майбутніми дипломатами, міжнародної співпраці у сфері культури.

Конференція була спрямована на встановлення конструктивного діалогу між учасниками і діяла за кількома тематичними напрямками у 5-ти секціях:

Секція 1. Міжнародні відносини

Секція 2. Міжнародні економічні відносини

Секція 3. Міжнародне право

Секція 4. Регіональні студії

Секція 5. Суспільні комунікації.

Усі матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику наукових статей «Україна і світ: теоретичні та практичні аспекти діяльності у сфері міжнародних відносин».