Україна – Італія. Двосторонні відносини

В Університеті культури відбулась нова зустріч в рамках авторського курсу «Лідерство» Інни Костирі, доктора політичних наук, професорки, завідувача кафедри міжнародних відносин, проректора з міжнародного співробітництва.

До студентів і викладачів кафедр міжнародних відносин та інформаційно-аналітичної діяльності завітав пан П’єр Франческо Дзадзо, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні.

Зустрічали шанованого гостя у виші пан Володимир Пилипів, ректор Університету культури, пані Інна Костиря, завідувач кафедри міжнародних відносин, та пані Оксана Білецька, очільниця Департаменту міжнародного співробітництва.

Пан Надзвичайний і Повноважний Посол подякував пані Інні Костирі за запрошення та привітав студентів найвідомішого університету України.

У своєму виступі, який відбувався англійською мовою, пан Дзадзо зазначив, що двосторонні відносини між Україною та Італією у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо були започатковані ще у січні 1992-го, а вже наступного року в Римі було відкрито Посольство України в Італії і, відповідно, в Києві – Посольство Італії в Україні. Італія як країна-член Великої сімки активно підтримує Україну в її зовнішньополітичній діяльності, а також активно робить інвестиції у спільні італійсько-українські проєкти, розширюючи площини міжнародної співпраці.

Пан Посол розповів, що за свою тривалу дипломатичну кар’єру він відвідав біля 130-ти країн світу, але Україна займає особливе місце у його серці, адже перший візит гостя до нашої країни відбувся ще у 1999 році, коли пана Дзадзо було призначено Радником Посла у місті Києві.

Окреслюючи коло питань італійсько-українських двосторонніх відносин, пан Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив, що окрім політичної та економічної співпраці, активна робота проводиться у сфері культурного співробітництва, зокрема, кіновиробництві, реставрації та збереженні культурної спадщини, просуванні італійської культури і мови в Україні тощо.

Цікавим виявився той факт, що, на думку пана Дзадзо, Україна й Італія мають чимало спільного: вікову історію, багату культурну спадщину та відоме усьому світові мистецтво, унікальну архітектуру, кожне місто від Сходу до Заходу є неповторним, має свій стиль.

Пан Михайло Поплавський особисто привітав поважного гостя в Університеті культури, висловивши глибоку шану, та вручив йому подарунок – автобіографічну книгу «Ректор», в якій детально розповідається історія мистецького вишу.

Після лекції для пана Посла влаштували екскурсію на вищому рівні, презентувавши інноваційні факультети і кафедри.

Продовжилась зустріч у вузькому колі, під час якої було підписано Меморандум про співробітництво та організацію взаємовідносин між нашими установами й обговорено коло питань щодо організації спільних культурно-мистецьких проєктів.