Україна-Китай: дипломатія смаку

ukrkyt-01

До студентів Університету культури з майстер-класом та розповіддю про особливості китайської кухні завітали представники Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

ukrkyt-02

Гостей представила організатор зустрічі – завідувач Кафедри філософії Катерина Кириленко. Від імені керівництва університету та студентської молоді вона передала вітання Надзвичайному та повноважному Послу Китайської Народної Республіки пану Ду Вею, подякувала співробітникам посольства за співпрацю з колективом вишу й організацію такого цікавого заходу. «КНР наступного року буде святкувати 70-річчя свого створення. Успіхи країни в політичній, економічній, технічній та інших сферах останніх десятиліть пов’язані з відданістю тисячолітнім традиціям, що глибоко укорінені в національній свідомості. Познайомитися з китайськими традиціями та спробувати на смак традиційні китайські пельмені матимемо зараз нагоду, адже сьогодні у нас смачна культурна дипломатія!».

ukrkyt-01

Чжен Вей, радник-посланник посольства КНР в Україні привітала присутніх, відзначила близькість китайського та українського народів, які шанобливо ставляться до своїх традицій, дуже трудолюбиві, а також відкриті до культурного обміну з народами інших країн. Ініціатива, котру активно впроваджує Китай та яка відома під назвою «Один пояс, один шлях» має не лише торгово-економічне та технологічне значення. Вона є шляхом до спілкування і порозуміння між країнами та народами. Чжен Вей представила співробітників посольства, які завітали до університету. Серед них радник посольства У Ляньвень, радник посольства Чжан Мін з дружиною, аташе з питань культури Лі Дунін, а також інші представники дипломатичної установи.

ukrkyt-01

Пані Чжен відмітила високий інтелектуальний та комунікаційний рівень студентів закладу вищої освіти, в чому вже мала змогу переконатися під час попередніх візитів до Університету культури, та зазначила, що навчальні можливості вишу є дуже потужними, а технічне оснащення лабораторій – високого рівня. Чжен Вей подарувала університету прапор КНР, а молоді – символи та сувеніри з Китаю.

Аташе з питань культури посольства КНР пані Лі Дунін розповіла присутнім про традицію приготування китайських пельменів та місце цієї страви в китайській культурі.

ukrkyt-01

Так пельмені є традиційною стравою, яку в Китаї готують всією родиною на Новий рік. Начинка може бути абсолютно різною, форма також, головне – це спільне приготування в доброму настрої та привітній родинній атмосфері. Пані Лі вперше виступала українською мовою, і всі присутні відзначили, що її промова була дуже успішною, а інформація, якою вона поділилась із присутніми, – дуже цікавою.

Студенти-міжнародними, в свою чергу, підготували шановним гостям сюрприз – вони привітали їх китайською мовою, яку успішно вивчають, розповіли про українські традиції, а також велике значення, яке приділяє університет їх збереженню та примноженню.

Вітання і знайомство поступово перейшли до спілкування й обміну досвідом. Всі присутні із великим захопленням вчилися розкачувати тісто, формувати та, головне, ліпити у різний спосіб китайські пельмені. Цікавою була начинка, яку приготували гості, – дрібно рублене м’ясо з креветками та пекінською капустою.

ukrkyt-01

Пельмені ліпив, а потім варив та смакував і Михайло Поплавський. Студенти були в захваті від можливості в такій творчій та невимушеній атмосфері поспілкуватися з ним!

ukrkyt-01

Готував пельмені та частував ними і гостей, і студентів в. о. ректора КНУКіМ Ігор Бондар. До творчого кулінарного обміну з розповідями про свої кулінарні вподобання та про традицію пельменів у родинах долучилися проректор з навчальної роботи Анатолій Гуменчук, декан Факультету міжнародних відносин Марина Шевченко, заступник декана Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Христина Плецан, заступники декана Факультету міжнародних відносин Інна Шевель та Лілія Галицька, завідувач Кафедрою філософії Катерина Кириленко, завідувач Кафедрою міжнародних відносин Інна Костиря, завідувач Департаменту міжнародного співробітництва Оксана Білецька, студентський декан Факультету міжнародних відносин Антон Пасенюк, викладачі Кафедри філософії та Кафедри готельно-ресторанної справи, студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу та Факультету міжнародних відносин.

Колективні пельмені вийшли на славу! В них був і діалог двох культур, і спільні розмови про тісто та начинки, і тепло долонь – гостей, викладачів та студентів!

ukrkyt-01

Організатори заходу підготували для представників Посольства смачний сюрприз: зварили та почастували гостей традиційними варениками з капустою від улюбленого бренду «Еко-Поплавок». Дипломати були в захваті від такого сюрпризу та із задоволенням скуштували українські варенички.

Наприкінці зустрічі організатори вручили гостям подарунки на згадку про візит до Університету культури: книжку Михайла Поплавського «Українська кухня», літературу про виш, а також смачні корзинки з м’ясною продукцією ТМ «Еко-Поплавок».

ukrkyt-01

Захід відбувся у невимушеній атмосфері, де студенти мали змогу поспілкуватися з представниками посольства та поставити їм професійні питання, обговорити цікаві спільні теми, а також зробити фото і багато селфі на пам’ять з почесними гостями.