«Україна-Словаччина: двосторонні відносини»

У рамках курсу відкритих лекцій «Культурна дипломатія» на факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Словаччини в Україні Мареком Шафіном.

Вітали дипломата у виші представники ФМВ: декан Марина Шевченко, завідувач кафедри міжнародних відносин Інна Костиря, заступник декана Інна Шевель, керівник департаменту міжнародного співробітництва Оксана Білецька.

Візит поважного гостя був окреслений темою «Україна-Словаччина: двосторонні відносини» і передбачав змістовний діалог із студентами факультету – майбутніми дипломатами.

Повноважний посол підготував для молоді цікаву розповідь про рідну країну, ознайомив з реаліями, культурою, історією та сучасним станом розвитку Словаччини. Також розповів про міжнародну співпрацю Словацької Республіки з Україною, визначивши пріоритетні напрями діяльності.

«Республіка Словаччина, що розташована майже в самому серці Європи – надзвичайна країна. Тут змішалися романська і слов’янська культури, в результаті чого вийшов дивовижно самобутній коктейль. Словаччина колись являла собою одне ціле з Чеською республікою. Це дуже молода держава. Фактично вона утворилася лише в 1993 році, після розпаду Чехословаччини. Чеська і словацька мови настільки схожі, що жителі цих двох країн без проблем розуміють один одного», – сказав Марек Шафін.

Крім того, пан Посол зосередив увагу на передумовах економічного розквіту Словаччини, тернистий шлях до якого був прокладений через налагодження суспільно-політичних та економічних процесів і проведення численних реформ. Не обійшлась зустріч і без важливої освітньої тематики: аналізували особливості навчання в українських та словацьких закладах вищої освіти, виокремлюючи переваги і недоліки.

Студенти не соромились ставити питання, на які поважний гість відкрито та щиро надавав відповіді. Одним з багатьох запитань стало: чим саме приваблює Марека Шафіна Україна та яка схожість, на його думку, між двома державами.

«У нас немає великої різниці в мові, тому, я впевнений, бар’єру спілкування у вас не буде, якщо ви матимете бажання відвідати Словацьку Республіку. Вам буде дуже комфортно знаходитися у нас в країні. А ще на території Словаччини збереглася величезна кількість стародавніх замків, за загальною кількістю яких вона займає третє місце в світі. Вони вражають своєю архітектурою. Нас об’єднує менталітет. Ми дуже відкриті, щирі, гостинні та маємо однакову закоханість до виноробної справи».

На завершення зустрічі студенти-міжнародники щиро дякували пану послу за змістовну розповідь, збагачення їхніх знань про культуру, історію і традиції держави-сусіда та можливість довідатись чимало нового про дипломатичні зв’язки обох країн. У знак вдячності запрошеному гостю вручили квіти з щирими побажаннями повертатися знову до Університету культури.