Україна – Таджикистан: двосторонні відносини

У межах курсу відкритих лекцій «Культурна дипломатія» з ініціативи Департаменту міжнародного співробітництва та завідувача Кафедри міжнародних відносин, кандидата політичних наук, професора Інни Костирі на Факультеті міжнародних відносин відбулась зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Таджикистану в Україні Файзулло Холбобоєвим.

Тема дипломатичного спілкування – «Україна – Таджикистан: двосторонні відносини».

На початку заходу високоповажний гість зазначив, що для нього велика честь виступати перед студентами Університету культури, і він хотів би побудувати з ними відкритий змістовний діалог.

Надзвичайний і Повноважний Посол розпочав свою доповідь з акценту на тому, що дипломатичні відносини між Республікою Таджикистан та Україною встановлені 24 квітня 1992 року. Із 1999-го в Києві функціонує торгівельне представництво Таджикистану, а в 2010 році офіційно розпочало свою діяльність Посольство Республіки Таджикистан.

Спікер розповів, що взаємні візити президентів обох держав зіграли велику роль у розширенні різностороннього співробітництва між Таджикистаном і Україною. До того ж, починаючи з 1992 року і по сьогоднішній день, між нашим країнами підписано 83 договірно-правових акти.

Особливо пан Файзулло Холбобоєв підкреслив важливість гуманітарного співробітництва, завдяки якому щорічно до закладів вищої освіти України за квотами та на загальних умовах вступають громадяни Республіки Таджикистан. Активно розвивається співпраця між Академією наук Таджикистану і Національною академією наук України.

На високому рівні також перебуває військово-технічна та військово-освітня кооперація, котра регулюється трьома нормативно-правовими документами.

За останні роки між Республікою Таджикистан та Україною великого розвитку набуло міжрегіональне співробітництво, відбулися взаємні візити представників адміністративних і бізнесових кіл, на яких обговорювалися головні аспекти двосторонніх відносин у сфері сільського господарства, енергетики, освіти тощо.

Михайло Поплавський подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Таджикистану в Україні Файзулло Холбобоєву за візит і вручив гостю Диплом почесного професора Кафедри міжнародних відносин.

«Для нас велика честь і відповідальність приймати такого поважного гостя на Факультеті міжнародних відносин Університету культури. Зустрічі з керівниками дипломатичних представництв для майбутніх фахівців – це отримання ґрунтовних знань, перейняття  досвіду та можливість познайомитися з історією, культурою, традиціями інших країн», – сказав Михайло Поплавський.

У свою чергу, пан Файзулло Холбобоєв подякував Михайлу Поплавському та організаторам зустрічі за можливість представити свою країну і поспілкуватися з майбутніми колегами.

На знак поваги та вдячності він зробив Університету культури подарунок у вигляді ручного національного розпису Таджикистану й додав, що в Посольстві Республіки Таджикистан завжди відкриті двері для студентів Факультету міжнародних відносин.

На завершення зустрічі відбулося обговорення питань академічної мобільності та взаємовигідних умов подальшої співпраці між освітніми закладами культури України і Таджикистану.