«V Модель ООН» в Університеті культури

modloon-01

З нагоди святкування Дня ООН уже традиційно в Університеті культури на Факультеті міжнародних відносин відбулась «V Модель ООН».

«Модель ООН» – це освітня ролева гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу організації з дотриманням реальних правил процедури.

Цьогоріч на «V Моделі ООН» відбулось моделювання Шостого комітету Організації Об’єднаних Націй, головна тема якого «Захист прав людини в умовах збройних конфліктів» та Ради безпеки, що розглядала питання «Нерозповсюдження ядерної зброї у світі».

modloon-01

Під час відкриття засідання з вітальним словом до присутніх звернулась завідувач Кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук, професор Інна Костиря: «Безмежно щаслива, що студентство є активним, амбіційним і вже вп’яте організовує цей дипломатичний захід.

У нашому університеті завжди підтримують ідеї студентів і дають кожному шанс реалізуватись.

Хочу побажати усім, хто долучився до проведення конференції, пізнати якомога більше корисної інформації та залишатися такими ж завзятими і енергійними, адже саме ви формуєте українську державу й від вас залежить майбутнє нашої нації».

modloon-01

До слова запросили високоповажних гостей, що були присутні на заході. Засновник і голова громадської організації «Молодіжна дипломатична ініціатива», магістр з міжнародного права Інституту міжнародних відносин НАУ, магістр з міжнародних відносин і дипломатії ЄС Коледжу Європи (Бельгія), стажер МЗС України, посольств України за кордоном, стажер директорату зовнішньої політики Європейського парламенту (м. Брюссель) Павло Черкашин поділився зі студентами своїм досвідом та надав власне визначення заходу.

««Модель ООН» – це унікальна можливість навчитися нового і здобути практичні дипломатичні навики. Кожен діє відповідно до інтересів країни, яку представляє, та може вийти за рамки комфорту і розірвати певні шаблони», – зазначив Павло.

modloon-01

modloon-01

За його словами, «Модель ООН» – це вміння вести переговори і знати, досліджувати, розуміти позицію великих, середніх та малих країн, будуючи взаємовигідні коаліції. Окрім того, дотримуватись норм міжнародного права, критикувати і робити власні пропозиції.

Наступною до слова запросили доктора філософії, члена-кореспондента Академії політичних наук Вікторію Омельченко, яка зосередила увагу студентів на тому, що наразі ми живемо у світі відкритих змін та інновацій, коли більшість професій вже скоро можуть не знадобитись. Тому молодь має бути конкурентоздатною, з чіткою громадською позицією і стати кращою версією самої себе.

modloon-01

modloon-01

«Аби відбутись як суб’єкт міжнародного права, потрібно прагнути справедливості, захищати права людей, бути професіоналом і громадянином своєї держави, служити нації, позиціонувати свою країну на міжнародній арені якнайкраще», – наголосила спікер.

Вітали студентську молодь з відкриттям конференції і викладачі Факультету міжнародних відносин Володимир Наконечний, Дар’я Лікарчук та Катерина Важна. Вони побажали плідної роботи, відчути себе справжніми дипломатами, людьми світу, легко комунікувати, використовуючи професійні дипломатичні інструментарії.

modloon-08

modloon-08

modloon-08

modloon-08

Після закінчення офіційного відкриття «V Моделі ООН» відбулись засідання комітетів – Рада безпеки ООН та Шостий комітет ООН, де були розглянуті питання захисту прав людини в умовах збройних конфліктів, нерозповсюдження ядерної зброї у світі та підсумки роботи.

modloon-08

modloon-08

modloon-08

modloon-08

modloon-08

modloon-08

«Модель ООН» спрямована на захист справедливості та є своєрідним закликом держав світу до дотримання міжнародно-правових принципів і норм, боротьби за відповідальне їх виконання. А для студентів це унікальна можливість відчути себе частиною світової організації та усвідомити важливість власної діяльності для людства.