«Вдалась ти крилатою – мусиш летіть!»

Завжди молодій і задумливій на світлинах Лесі Українці 150 років від дня народження. Цей образ пережив чимало історичних та культурних змін, але залишився актуальним. Він і сьогодні мотивує, надихає, змушує мислити та відчувати багатьох митців.

Заглибилась у красу і багатогранність постаті майстрині слова і творча молодь спеціалізації «Графічний дизайн» факультету дизайну і реклами, влаштувавши на честь великої письменниці оригінальну мистецьку виставку «Вдалась ти крилатою – мусиш летіть!».

Експозиція охоплює абсолютно різний спектр проєктів, створених за поезіями, казками, оповіданнями, повістями, п’єсами Лесі Українки. Це типографічні плакати, постери з відомими цитатами, колажі, скетчингова графіка, комікси, біографічні брошури, ілюстровані книжечки, концепт-арти комп’ютерні ігри, стікерпаки для спілкування у соцмережах.

Презентували унікальні графічні твори у приміщенні Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького 22 лютого.

Кураторками виставки і керівницями студентських розробок стали Наталя Удріс-Бородавко, завідувачка кафедри графічного дизайну, доцент, кандидат соціологічних наук, та Оксана Чуєва, кураторка проєкту, кандидатка мистецтвознавства, старша викладачка кафедри, які відібрали для експозиції 38 найоригінальніших творів.

«Студенти дуже натхненно попрацювали, з ентузіазмом створили конкурентоздатні продукти, які можуть бути поширеними серед громадськості. Зокрема, вже сьогодні можна завантажити безкоштовний стікерпак від Тетяни Шупікової (https://stickers.viber.com/pages/custom-sticker-packs/11eb745e447fd0ecb6ccc1ee06c888088dc780e553d30098, – розповіла Оксана Чуєва.

«Молоді вдалося відтворити сучасний погляд на класичну спадщину Лесі Українки. Це дуже важливо, адже кожне нове покоління трактує геніальні слова по-своєму. Ми дуже вдячні Музею видатних діячів української культури, зокрема Музею Михайла Старицького, за можливість показати бачення образу Лесі Українки та її творчості молодими графічними дизайнерами. Адже саме в автентичній атмосфері музею-квартири їхні роботи звучать найбільш виразно. Також я хочу подякувати за співпрацю заступнику декана факультету музичного мистецтва Валентині Сінельніковій та концертмейстеру Надії Кононській, яка доповнила презентацію своїм чудовим музичним супроводом», – наголосила Наталя Удріс-Бородавко.

До речі, окрасою експозиції також стали графічні проєкти кураторок Оксани Чуєвої і Наталі Удріс-Бородавко, які створили неповторні колекції образів Лесі Українки, надавши їм сучасного колориту.

Триватиме мистецька виставка до 28 лютого, тож є ще кілька днів, аби ознайомитись із креативними зображеннями постаті видатної письменниці і її крилатих поезій, талановито втіленими студентами-графіками і їхніми творчими наставницями.