VI Модель ООН

З нагоди святкування Дня ООН уже традиційно на факультеті міжнародних відносин проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Модель ООН». Цього року це вже 6-ий захід, який відбувається в Університеті культури за участі студентів різних вишів.

«Модель ООН» – освітня рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи Організації Об’єднаних Націй. Її учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу організації з дотриманням реальних правил процедури.

Для майбутніх фахівців це унікальна можливість навчитися нового і здобути практичні дипломатичні навики. Кожен діє відповідно до інтересів країни, яку представляє, та може вийти за рамки комфорту і розірвати певні шаблони. Також це вміння вести переговори і знати, досліджувати, розуміти позицію великих, середніх та малих країн, будуючи взаємовигідні коаліції. Крім того, дотримуватись норм міжнародного права, критикувати і робити власні пропозиції.

Відкрила «VI Модель ООН», звернувшись з вітальним словом до учасників заходу, декан факультету міжнародних відносин, доктор філософії, доцент – Марина Шевченко: «Щиро вітаю усіх присутніх! Я дуже рада, що молодь зацікавлена у практичній реалізації своїх навичок. Приємно, що наші заходи відвідують студенти з інших закладів вищої освіти! Я впевнена, це буде дуже цікава гра.

Хочу побажати усім пізнати якомога більше корисної інформації та залишатися такими ж амбіційними й енергійними, адже саме ви формуєте українську державу й від вас залежить майбутнє нашої країни».

Корисною для студентства стала доповідь викладача Кафедри міжнародних відносин Алли Міщенко, яка підкреслила, що наразі ми живемо у світі відкритих змін та інновацій, коли більшість професій уже скоро можуть не знадобитись. Тому молодь має бути конкурентоздатною, з чіткою громадською позицією і стати кращою версією самої себе.

«Аби відбутись як суб’єкт міжнародного права, потрібно прагнути справедливості, захищати права людей, бути професіоналом і громадянином своєї держави, служити нації, позиціонувати свою країну на міжнародній арені якнайкраще», – наголосила спікер.

Вітали студентську молодь з відкриттям конференції і викладачі факультету міжнародних відносин Володимир Наконечний та Інна Шевель. Вони побажали плідної роботи, відчути себе справжніми дипломатами, людьми світу, легко комунікувати, використовуючи професійні дипломатичні інструментарії.

Після закінчення офіційного відкриття «VІ Моделі ООН» на учасників чекали засідання комітетів. У межах «VI Моделі ООН» відбулось моделювання Комісії з охорони навколишнього середовища, на якій порушили питання «Збереження та раціональне використання океанів, морів і ресурсів в інтересах стійкого розвитку»; Комітету з економічних і фінансових питань, що зібрав коло експертів і фахівців для обговорення теми «Розвиток міжнародної співпраці в боротьбі з незаконними фінансовими потоками» та Комітету із соціальних і гуманітарних питань, зосередивши увагу присутніх на проблемі «Допомоги біженцям та особам, які повернулись або переміщені».

Цього року у «Моделі ООН» узяли участь 52 студенти спеціалізації «Міжнародні відносини», які в ролі делегатів та учасників відповідних комітетів, представляли держави-члени Організації Об’єднаних Націй: США, Швейцарію, Японію, Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Фінляндію, Індію, Нідерланди, Грузію, Україну, Польщу, Азербайджан, Норвегію, Німеччину, Францію, Канаду, Судан, КНДР, Руанду, Сирію, Латвію, Ізраїль.

Делегати висловлювали позицію країн на міжнародній арені, брали участь в обговоренні актуальних питань і пропонували власні шляхи подолання глобальних проблем і вирішення конфліктів задля досягнення миру та безпеки у світі.

Резолюції засідань були оголошені на закритті всеукраїнської науково-практичної конференції.

Підбиваючи підсумки, варто зазначити, що «Модель ООН» спрямована на захист справедливості, та є своєрідним закликом держав світу до дотримання міжнародно-правових принципів і норм, боротьби за відповідальне їх виконання. А для студентів це унікальна можливість відчути себе частиною світової організації та усвідомити важливість власної діяльності для світового співтовариства.