Відкоркуй український характер!

У рамках професійно-практичної підготовки студенти факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу взяли участь в онлайн-лекторії співвласника родинної виноробні «Колоніст» Івана Плачкова.

Онлайн-зустріч зібрала широку аудиторію майбутніх готельєрів і рестораторів, яким Іван Васильович розповів про секрети вирощування та збору винограду на власних виноградниках, ознайомив із процесом виготовлення та дегустацією справжньої перлини української Бессарабії – вин «Колоніст».

Як довідалась молодь, вино Плачкових є візитною карткою дипломатичного корпусу України, радує українську діаспору і навіть нащадків німців-колоністів з Бессарабії в далекій Канаді.

«Колоніст» – це гордість нашої родини, результат відданості та вираження любові до рідної землі та її щедрості. Заснована була сімейна виноробня ще у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум-класу», – наголосив Іван Плачков.

Розташована виноробня на півдні Одеської області (Придунайській Бессарабії), де виноградарство є традицією ще з прадавніх часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі. Вина «Колоніст» виготовлені з винограду, вирощеного на південно-західних схилах найбільшого прісноводного озера в Україні – Ялпуг. Завдяки такій вигідній локації виноградники отримують подвійне сонячне проміння, що відбивається від поверхні озера, а також добре продуваються вітрами.

«Висока якість та вишуканість вин залежать від поєднання унікального терруару та новітнього обладнання з Франції, Німеччини та Італії разом з традиційними барріками зі 100-річного французького дуба», – підкреслив відомий винороб.

Також у процесі спілкування зі студентами Іван Плачков розкрив п’ять головних складових філософії сімейної виноробні:

1. Виноробня «Колоніст» – це справа рук людей, а не спадок королів чи панів.
  2. Ми виготовляємо чесне і натуральне вино.
  3. Ми робимо вино для всіх, як для себе.
  4. Наше вино має бути бажаним.
  5. Ми хочемо, щоб наше вино стало частиною долі його шанувальників.

Не обійшлась зустріч без конструктивних настанов спікера, якому молодь, у свою чергу, поставила чимало запитань щодо розвитку і перспектив виноробства в Україні та за кордоном. Іван Плачков із приємністю відзначив щире захоплення студентів професією і побажав не звертати з обраного шляху, а продовжувати розвиватись та набувати нових знань, результатом яких стане успіх.