Відкрита лекція Ірини Кіщенко

vidkrlek-02

З ініціативи Кафедри державного управління і права Київського університету культури відбулась відкрита лекція відомого практикуючого адвоката у цивільних та сімейних справах Ірини Кіщенко на тему: «Застосування норм матеріального та процесуального права у справах про розподіл майна подружжя».

Активну участь в обговоренні різних ситуацій при розподілі майна подружжя, що розлучається, під час лекції-дискусії взяли майбутні юристи та студенти інших спеціальностей Київського університету культури.

vidkrlek-05

«Кожен розподіл майна при розлученні – це суто індивідуальний процес, що ускладнений масою нюансів», – зазначила адвокат.

Також Ірина Петрівна додала, що майно подружжя може бути двох видів: загальне, яке було нажито спільно в період шлюбу, та приватне, придбане до шлюбу або отримане в період спільного проживання у спадок, договором дарування тощо.

vidkrlek-05

Якщо подружжя перебуває у шлюбі, але проживає окремо, до приватної власності може бути віднесено все майно, придбане в період сімейного життя.

Розділити спільно нажите майно можна і не чекаючи офіційного розлучення. Але навіть, якщо розірвання шлюбу вже стало юридичним фактом, у вас є 3 роки, щоб оскаржити право власності на спільно нажите майно.

Несподіванкою для всіх стала інформація про те, що шлюбний договір, який сьогодні в Україні набуває популярності при реєстрації шлюбу – це угода, укладена між двома сторонами шлюбного союзу, однак його умови можуть бути оскаржені в судовому порядку. А саме: шлюбний контракт відразу ставить під сумнів відносини подружжя, так як воно припускає розірвання шлюбу, не регулює особисті немайнові відносини чоловіка і дружини, а також права і обов’язки подружжя щодо дітей.

vidkrlek-05

Студенти Київського університету культури отримали необхідні знання з даної проблеми та вдячні адвокату Ірині Кіщенко за таку цікаву лекцію на вельми актуальну тему.

Як більшість студентів зазначило, що багато тем можна вивчити, але зрозуміти їх можливо, тільки спілкуючись з юристами-практиками.